ČARODĚJKA

Sabrina D. HARRIS

vydala Sabrina Harisová, 2011

carodejka-harrisSoučasnost + Anglie cca 1330

Anotace:

Čarodějný román o dívce Valentině, která se po automobilové nehodě ocitne v komatu a probudí se ve středověku za vlády krále Edwarda III.

Hodnocení: skoro  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tuto knihu je možné číst jen jako ebook, a to pouze tak pro třetinou až polovinou e-čtenářů, protože je k dispozici buď na Amazonu pro čtečky Kindle, a nebo v systému wooky. Bohužel. Na druhou stranu je to myslím jediná e-romance v češtině, kterou na Amazonu můžete získat. Tímto chci poděkovat autorce za úsilí, které ji stálo knihu ke mně dostat, velmi si ho vážím.

A teď k tomu, co vás na displeji nebo monitoru čeká. Možná si někteří z vás všimli, že existuje ještě jedna anotace, která je mnohem obsáhlejší. Ale já raději používám tuhle, získáte z ní celkem dobrý obrázek o tom, o co v knize jde, a přitom neprozrazuje příliš. Ano, jde o cestování v čase. Jednotlivé kapitoly přeskakují mezi současností a „minulou současností“ Tiny – Valentiny. Takže zároveň jak se Valentinin milostný příběh vyvíjí, můžeme sledovat, co se děje kolem ní, když je v komatu.

A tady bych asi poukázala na velký nedostatek mezi kvalitou vyprávění o jejím románku s Frederickem v minulosti, a o tom, co se zatím děje v současnosti. Jasně, chápu, že v centru pozornosti je milostný příběh, ale buď tam druhá časová rovina neměla být (což by ale bylo možná škoda) a nebo se jí měla věnovat stejná péče jako ústřednímu příběhu.

Ten je celkem slušně promyšlený, a dobře napsaný. Měla bych sice výhrady k autorčině volnomyšlenkářském přístupu k životě v klášteru, a také občas k nelogickému chování hlavní hrdinky, ale je to propracované a celkem konzistentní.

Naopak postavy v současné rovině jsou strašně odbyté  nemají vlastně osobnost, a popisy jsou plné klišé a neuvěřitelně laciných a prvoplánových deklamací. Navíc mě zarazil vztah Tiny a Adriany. Nedovedu si představit, že by si dvě dvojčata byla tak strašně cizí (ať by se mezi nimi stalo cokoliv) jako nám předkládá autorka. A to ani kdyby hned po porodu každá vyrůstala jinde, což nebylo.

Příběh také přináší spíš víc otázek než odpovědí. Kde se vzala Valentinina moc? Čím si zasloužila Esperanzinu pomoc? Kdo vlastně Esperanza byla? Co že to měla objevit vyšetřovatelka Kristina? Vždyť králi té doby by byly nějaké dívky ukradené.

Na druhou stranu tleskám vypodobnění krále Edwarda III. a královny Filipy. Myslím, že to bylo hodně povedené!

Celkově se mi moc líbí styl, jakým autorka píše. Slova plynou lehce a přirozeně, je dobrou vypravěčkou. Nápad a zápletka byly také dobré. Jen se nedokážu zbavit pocitu, že příběh chtěl nejen jazykovou korekturu, kterou dostal, ale i editorské vedení, nebo alespoň ještě několikrát přečíst a vyšmoulovat víc do šmolkova. A jsem zvědavá, jestli se to u další knihy podaří.

(zdroj anotace a obrázku: Amazon)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,67 (3 x)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..