YSOBEL – Srdce z diamantu

Marie CORDONNIERová

v originále YSOBEL, DAS HERZ AUS DIAMANT

vydalo Moba 2001

ysobel.jpgAnotace:

Ysobel de Locronan pobývala v klášteře svaté Anny ode dne, kdy se její bratr oženil, ale když vojáci samozvaného vévody ze St. Cado klášter vyplenili, utekla zpátky na rodný hrad v domění, že tam najde bezpečné útočiště.
Místo toho bohužel zjistí, že tam již není vítána, by co víc, že se bratr spojil s „vévodou“, který usiluje o svržení právoplatného vládce Bretaně.
Ysobel tedy hrozí, že padne do rukou úhlavnímu nepříteli, který již dostatečně prokázal, že se neštítí žádného prostředku k dosažení svých cílů.
Pomocnou ruku jí podá tajemný cizinec. Zachrání jí život, avšak ohrozí její srdce.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Velký závěr celé pentalogie. Příběh se strukturou i zápletkami celkem liší od předchozích (až tedy na bláznivou hrdost hlavních hrdinů, pro kterou „nemohou“ být spolu), takže k přečtení celkem i doporučím.

Dozvíte se tu konečně i něco o legendě, která se váže ke kříži Ys. A ošklivý St. Cado, který nám celých pět dílů hrál na nervy a týral naše hrdinky a domácí zvířátka, dostane pořádně za vyučenou. Jenže předtím se musí ještě pár věcí stát.

O cestě Ysobel na rodný hrad se tu nepíše, jen se dozvíme, co hrozného se jí stalo. A ono to ještě pokračuje. Ysobel má pocit, že ztratila svou čest, takže po návratu se sebou nechá nakládat jako s obyčejnou služkou. Ne že by její bratr něco takového dovolil, ale protože se neustále dívá na dno poháru a nechává své choti volnou ruku, tak se to prostě stane. Její švagrová Thilda se svou komornou paní Volbertou jsou ukázkové semetriky… A to není jejich nakládaní s urozenou dámou a sestrou hradního pána tím nejhorším, čeho se dopustí. A pak se do všeho zamíchá St. Cado a Jean de Montfort …a láska.

Pozor, v tomhle díle se samozvaný vévoda svýma prackama dokonce dostane k bájnému kříži. Ale nebojte, dlouho se z něj radovat nebude.

No a ještě jedno doporučení: Moba by měla udělat velký zátah na tiskařské šotky a pěkně jim naplácat prdýlku, protože ani jeden díl se nevyhnul jejich řádění.

Poslední větu anotace bych přeformulovala, aby odpovídala skutečnosti: zachrání jí sice srdce, ale s tou záchranou života se mu to moc nepovede…

(zdroj vč. obr. Moba)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,41 (17 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 1.2.2008 v 21:23 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “YSOBEL – Srdce z diamantu”

  1. Theresa podotýká:

    Mně se nelíbí ty obálky knih. Vypadají dost zvláštně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*