HŘÍŠNÁ DÁMA

3. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále SOMETHING WICKED

vydalo Domino 2005

beverley-hrisna-dama.jpgAnotace :

Londýn 1762

Lady Elfled má pocit, že všichni kromě ní vedou vzrušující a zajímavý život. Touží po chrabrém rytíři, který by prozářil šeď jejích dnů. Vysněný muž však stále nepřichází, a tak se Elfled rozhodne pomoci osudu. S přítelkyní vyrazí na maškarní bál do Vauxhallských zahrad a upíná se k naději, že právě nastal večer, na který nikdy nezapomene…
Nezapomenutelný večer vskutku nastal, ale s jejími představami se moc neshodoval. Čirou náhodou totiž vyslechla rozhovor týkající se velezrady, a protože byla odhalena, ocitla se tváří v tvář hrozbě smrti.
Zachránil ji až hrabě z Walgravu a Elfled, stále ještě maskovaná, s ním strávila noc plnou vášně. Mezi Walgravem a rodem Mallorenů ovšem zuří letitá nenávist, a když hrabě zjistí Elfledinu totožnost, nechce s ní mít nic společného. Elfled se však již rozhodla: buď přítažlivého šlechtice získá, anebo zůstane navždy sama.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Když Walgrave maskovanou dívku zachrání, stráví u něj Elfled sice noc, ovšem spíše jako zajatec svázaný na posteli. A protože se jí podaří utéct, k vášnivé noci dojde až o pár dní později. To ovšem už naprosto plánovaně, neboť lady Elfled rozhodně nehodlá zůstat starou pannou. Fort Walgrave se jí líbí, navíc ho chce ochránit, protože ho podezírá ze zrady. Jenže plány vždycky nevyjdou, tak, jak byly myšleny a pak přichází průšvih.
Fort, navenek arogantní a sebejistý, je ve skutečnosti v těžké depresi a nic v životě už jej nebaví. Takže když zachrání dívku, která v něm po dlouhé době vzbudí zájem o sex, je spokojen s představou, že si pořídí milenku. Už už to vypadá, že příjemná noc nastane, jenže nakonec neznámá cukne a naopak se snaží prchnout. A protože venku jí hrozí smrt, snaží se jí Walgrave zabránit v útěku svázáním. Ráno je pryč nejen zajatkyně, ale i jeho drahá pistole.
S maskovanou dívkou se setká znovu za pár dní na maškarním plese, a tehdy ona souhlasí, že s ním stráví noc. Jenže ani tohle setkání nedopadne zrovna obvykle – po vášnivých hodinách se probudí oba téměř nazí zavření v rakvi. A to Fort ještě netuší, že sdílí dobrodružství se ženou, jejíž rodinu upřímně nenávidí…

Cynricovo dvojče Elfled přivádí touha po dobrodružství často do problémů, a tentokrát si jich vyrobila opravdu nad hlavu.
Úsměvné je, jak tu Elfled svého vyvoleného musí uhánět sama. A dá jí to práci, neboť zděděná nenávist jejich rodin je velkou překážkou. Nakonec to málem vzdá. Ještě že má tak chápající a milující rodinu …
Tentokrát jsem si moc pěkně početla, i když jsem po knize sáhla podruhé. Třetí díl série o Mallorenových se opravdu povedl. Bylo by asi lepší číst sérii po pořádku, aspoň ty první díly, neboť se v knihách často zmiňují příhody z předchozích dílů. Navíc děj probíhá těsně po sobě, občas i téměř souběžně. Ale i samostatně se bude kniha určitě líbit.

Předchozí díl
Následující díl : Tajemství noci (dosud neuveřejněn)

Zdroj anotace a obrázku:  Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,56 (68 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 7.2.2008 v 20:36 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “HŘÍŠNÁ DÁMA”

 1. reni podotýká:

  knížka se mi moc líbila….jen ten konec se mi moc nelíbil…bylo to takové zbytečně moc zdlouhavé čekání na štastný konec….dávám 4 hvězdičky…a doporučuji k přečtění 🙂

 2. karolina2 podotýká:

  Moc pěkný a čtivý příběh, příjemný styl, všeho je tam tak akorát. Jen poslední pětina pro mě trochu ztratila dech. Ale jinak vážně moc pěkná kniha. Za mě čtyři hvězdy a fous.

 3. Hornblower podotýká:

  Na stránkách Domina na ni mají do vyprodání zásob 20% slevu. http://www.dominoknihy.cz

 4. renka podotýká:

  Vita: To není nereálné, vyšla teprve před dvěma (ok, třemi) roky a mohla by být ještě i u knihkupců.

 5. vita podotýká:

  Tuhle knížkuvelmi toužím někde potkat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*