LONDÝNSKÝ PROSTOPÁŠNÍK

2. část série Lekce lásky - S. Enoch

Suzanne ENOCH

V originále  LONDON’S PERFECT SCOUNDREL

 vydalo Domino 2010

 londynsky-prostopasnikAnglie  cca 1818

Anotace:

Londýnská smetánka mu přezdívá Svatoušek, ale tato přezdívka je více než zavádějící. Markýz St. Aubyn je totiž mistrem ve svádění i v milostném umění, což by ostatně mohla dosvědčit mnohá z urozených dam.

Půvabná Evelyna Ruddicková ví, že by se měla tomuto muži vyhýbat. Copak ale může, když je závislá na jeho dobré vůli? Ráda by pomohla dětem ze sirotčince, a ten příšerný St. Aubyn je jediný, kdo jí může v dané chvíli pomoci! Evelyna se rozhodne dosáhnout svého cíle za pomocí ženských zbraní: svede ho, a pak mu uštědří lekci. Sotva však mohla předpokládat, že jediný markýzův dotek v ní rozpoutá takovou touhu, že je pro ni nemožné odolat i jeho dalším vášnivým výzvám.

Čest proslulého londýnského prostopášníka St. Aubynovi velí tu dámu svést. Jaké je ovšem jeho překvapení, když zjistí, že tentokrát je všechno jiné: nechce z Evelyny učinit pouze další oběť svého svádění, ale především ji chce přesvědčit, že není takový mizera, za jakého ho má. Dobře totiž ví, že to je jediný způsob, jak by mohl získat její srdce, po kterém tolik touží…

Hodnocení :   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evelyna se ve svém současném životě cítí tak nějak neužitečná. Co se jí vrátil bratr z ciziny (mimochodem pěkný protiva), je nucena navštěvovat spoustu nudných společenských akcí, jen aby podpořila jeho politické ambice. Nápad pomáhat dětem v sirotčinci jí konečně vleje život do žil. Jenže narazí na nečekanou překážku – markýze St.Aubyna, který má se sirotčincem zcela jiné plány. A s Evelynou koneckonců taky. A to je tu ještě Evelynina rodina, které se její plány taky nelíbí.

I když jsou pokusy Evie pomáhat zpočátku poněkud naivní, její neústupná snaha by mohla přece jen přinést výsledky. Kdyby jí Svatoušek stále neházel klacky pod nohy. Anotace tentokrát není tak úplně přesná. Rozhodně se Evie nerozhodla St.Aubyna svést, naopak on se ji svést snaží naprosto bez skrupulí. Trošku mě to překvapilo, pokud si pamatuji, tihleti prostopášníci se obvykle v knihách urozeným pannám zdaleka vyhýbají.

Kdo bude mít nakonec úspěch, a jak to se sirotčincem dopadne, to už nebudu prozrazovat, ale jisté je, že Evelyna je ochotna se kvůli dětem uchýlit i ke zločinu. Třeba to pomůže toho bezcitného, hrubého a zhýralého markýze napravit…

Druhý díl série Lekce lásky není špatný, i když předchozí část se mi líbila o malinko víc. Musela jsem překousnout počáteční rozčilení z naivity hrdinky, která se v duchu neustále holedbá svou rozumností a zkušenostmi, a následně nechá St.Aubyna, i svého bratra, aby s ní tahali jak s loutkou na provázku. Příběhu však nechybí spád ani různá překvapení, a na své si přijdou i milovníci vášnivějších scének.

A koneckonců, trocha napětí, jak se Evie vykroutí z nechtěného domluveného sňatku, taky příběh okoření.

Zdroj anotace a obrázku : Domino

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,30 (23 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: jahu (216 článků)


KOUPIT KNIHU

Článek napsala jahu dne 23.6.2013 v 16:25 a je zařazený do rubriky ENOCH Suzanne *Anglie někdy v 19. stol.. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “LONDÝNSKÝ PROSTOPÁŠNÍK”

 1. katja podotýká:

  Tahle knížka byla skvělá!
  Zábavná, smála jsem se u ní, i byla trochu napjatá, jak to dopadne. A vůbec… jak nemám ráda ty vyhlášené chlípníky, tak tenhle byl vážně sympatický (O: velmi podařený díl série.
  Líbil se mi náhrdelník.

 2. Zuzka podotýká:

  Hned na úvod musím dát malé plus za výběr jména Michael. Zdá se mi to a nebo Domino u této autorky používá velice často růžovou barvu?…

  Nejzajímavější části příběhu:
  Svatoušek (Hrozná přezdívka) a Únos (Moc zajímavé)…

  Knížce dávám čtyři hvězdičky a musím říct, že mě trochu zklamala, protože jsem přece jenom, tak trochu očekávala něco úplně jiného…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*