POKUŠENÍ

2. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále TEMPTING FORTUNE

vydalo Domino 2005

beverleydomino2005.jpgAnotace :

Anglie 1761

Porcie St. Claire má problémy. Její nevlastní bratr Oliver prohrál v kartách rodové panství, a tak se oba sourozenci vypraví do Londýna, aby požádali o pomoc vzdáleného příbuzného, mocného hraběte z Walgravu. Ten však není k zastižení, navíc Oliver opět podlehne hráčské vášni a prohraje další peníze. Vymahatelé dluhů mu vyhrožují zabitím a zdá se, že své varování myslí zcela vážně. Porcie se odhodlá zachránit bratra tím, že získá požadovanou sumu prodejem svého panenství na aukci ve vyhlášeném londýnském nevěstinci. Bryght Malloren se s mladou ženou již několikrát setkal a její odvaha ho zaujala. Když se dozví, jaké výše dosáhly Oliverovy dluhy, rozhodne se vzít Porciin osud do svých rukou a nabídne jí sňatek. Všem to připadá jako lukrativní nabídka, ale Porcie je rozhodnuta neprovdat se za hazardního hráče, přestože ji Bryght silně přitahuje. Dokáže odolat jeho kouzlu?

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Když Porcie jednou v noci vystřelí na domnělého zloděje, netuší, jaké fatální důsledky to bude mít. Bryght Malloren je sice v cizím domě, ale ještě nikdy nezažil, aby se mu postavila žena. To ovšem ještě netuší, že ji bude zachraňovat i z vykřičeného domu. Tím spíš, že zmíněná dáma mu za jeho záchranu neprojevuje zrovna moc vděku.
Bryght je ve vztahu k ženám poněkud cynický a o své nastávající má vcelku jasno – měla by být hlavně bohatá, neboť nechce být finančně závislý na rodině. Tak proč nemůže tuhletu mrňavou, paličatou, nijak zvlášť hezkou a navíc zcela chudou Amazonku pustit z hlavy? A když se konečně rozhodne, že ji opravdu chce, a nabídne jí sňatek (no pravda, byli sice přistiženi ve vášnivém objetí, ale to není důležité), Porcie jeho velkomyslným návrhem pohrdá…

Druhý příběh ze série o Mallorenových vypráví o druhém nejstarším bratrovi Arcenbryghtovi. Takhle strašně zní celé jeho jméno. Příběh naštěstí strašný není. Ti dva sice spolu bojují, vlastně spíš Porcie bojuje s ním, ale to jen proto, že má panickou hrůzu z hazardních hráčů. Tedy, ne že by neměla důvod. A o tomto Mallorenovi se rozhodně říká, že hraje rád. A taky že vyhrává. Jenže podle Porcie je jen otázka času, kdy se štěstí otočí… A tak, přesto, že mezi těmi dvěma vzplanou silné vášně, a Bryghtovi se nakonec podaří vmanipulovat Porcii do manželství, rozhodně tím ještě nemá vyhráno..

Hezký a čtivý příběh; Bryght, který se zpočátku choval k Porcii až nezvykle něžně, si to po svatbě trošku pokazil, ale taky si za to pak pykal. Porciin bratr byl pěkné kvítko a ona přesto k němu lpěla nemenšící se láskou, ochotna obětovat mu vše. To mě trošku zlobilo, ale nakonec, když už problém nastal, asi těžko se mohla dívat, jak jí bratra před očima řežou na kousky. No a do děje nám tu zasahuje i Fort Walgrave, sice už švagr, ale pořád ještě nenávistný nepřítel celé Mallorenovic rodiny.

Zdroj anotace i obrázku : Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,08 (50 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: jahu (216 článků)


KOUPIT KNIHU

Článek napsala jahu dne 19.2.2008 v 17:13 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “POKUŠENÍ”

 1. Aurora podotýká:

  Chtěla bych ještě dodat, že jsem to skutečně dočetla, ale ‚bolelo to‘. Fakt. Měl ji nechat na konci aspoň vycukat, poté jak s ním jednala by si to zasloužila.

 2. Aurora podotýká:

  Ouvej, hlavní hrdinka je mi vážně tak ultimatne nesympaticka a protivná, že mám velký problém knihu číst… A to jsem cca po první třetině. Uff.

 3. Ari podotýká:

  Nebylo to špatné, konec se mi zdál docela překombinovaný. A ačkoli Porcie měla ze začátku mé sympatie, během knížky je docela valem ztrácela a na konci jsem musela poznamenat, že už dlouho jsem nečetla knihu, kde by mi byla hlavní hrdinka TAK nesympatická. Za mě celkově spíš průměr.

 4. Dita podotýká:

  Teď jsem postupně dočetla všechny Malloreny až k Černému markýzi (tedy to abych si připomněla jejich příběhy a pak mohla začít číst ty doplňující příběhy -tedy ještě je musím sehnat). Tenhle příběh se mi líbil, Bryght je z nich největší fešák a mile mě překvapilo, že si vzal ne příliš hezkou holčinu. I když mě chvílemi trochu lezlo na nervy, jak s ním stále bojovala. Bylo to chvílemi trochu moc, ale on se k ní stále choval tak pěkně. A markýz vlastně taky – na rozíl od Rosy, která patří k Brandovi. Ale to je myslím čtvrtý příběh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*