TEMNÁ AKADEMIE 1: VYVOLENÍ

Gabriella POOLE

v originále DARKE ACADEMY: SECRET LIVES

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2012

temna-akademia-1Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější…
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Název série chtě nechtě vyvolává asociaci s Vampýrskou akademií od Meadové. Jenže tady není žádný Dimitrij a Rose, „jen“ Cassandra Bellová, která se na prestižní akademii dostala na stipendium. Cassie navíc není nijak výjimečná a její charakter tak předurčuje celý ráz knihy. Je to zkrátka dobrá trojka, nic víc, nic míň.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o další z řad upířin, přece jen tu najdeme kapku novátorství . Ti „zlí“, správným pojmem „Vyvolení“, se totiž neživí krví, ale životní energií ostatních lidí. Vyvolení jsou vlastně takovými „hostiteli“ prastarých duchů, ale to už bude záležitost dalších dílů. V jedničce je téma duchů nakousnuté až ke konci, takže se vlastně moc nedozvíme.

Co se romantiky týče, je tu hned několik adeptů, kteří hlavní hrdinku zaujali. Jednak je tu Richard, člen Vyvolených a rozmazlený bohatý synáček, a také mnohem zajímavější Ranjit Singh, u kterého si Cassie nemůže být ničím jistá. Vzhledem k vývoji děje bych tipovala, že s Ranjitem si ještě užijeme.

No, abych hodnocení nějak shrnula: pokud se rozhodnete po knize sáhnout, mějte na paměti, že se jedná o YA s doporučením „pro čtenáře od 13 let“. Přesto se v této kategorii jedná o solidní počin a já se relativně s chutí pustím i do dalších dílů Spoutaní a Rozpolcení, které již u nás vyšly. Pokud však nejste fanynka tohoto žánru a máte raději náročnější počtení, pak knihu raději nechte v regále.

Na závěr si neodpustím rýpnutí – název série by měl znít Darkova akademie (podle jejího zakladatele), nikoliv Temná akademie, jak se u nás rozhodli přeložit z originálu.

Recenze vč. obrázku Nakladatelství FRAGMENT.
Tímto bych ráda poděkovala nakladatelství za recenzní výtisk.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,62 (13 x)

Loading...

[button link=“http://eknihkupec.cz/1318-temna-akademie-1-vyvoleni-gabriella-poole-9788025313824.html“ color=“#ffaec9″ size=“3″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOUPIT KNIHU[/button]

[button link=“http://palmknihy.cz/web/kniha/temna-akademie-vyvoleni-4045.htm?aff_pk=cekn2012″ color=“#ffaec9″ size=“3″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOUPIT e-KNIHU[/button] Dále v sérii: ... další část série »

O autorovi: Sirael (161 článků)

Knihy pro mne znamenají relax, ale také poznání. Na RČK se snažím "pravidelně" zveřejňovat román na pokračování, jinak je zde mou doménou žánr Young Adults.


Článek napsala Sirael dne 7.7.2013 v 18:35 a je zařazený do rubriky POOLE Gabriella *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*