ODDEJ SE LÁSCE

Johanna LINDSEYová

v originále SURRENDER MY LOVE

vydal Ikar 2003

oddej-se-lasce-lindsey.jpg879, Wessex

Selig Haardrad nevinně trpěl jako vězeň krásné Eriky, avšak nyní se kolo osudu obrátilo a plavovlasá Dánka sama upadla do zajetí urostlého Vikinga – čas pomsty nadešel. Selig je odhodlán zlomit pýchu ledové královny, která ho kdysi tolik pokořila, a donutit ji k poslušnosti. Ani v nejodvážnějším snu by ho nenapadlo, že přijde čas, kdy se rád stane jejím oddaným sluhou…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a třičtvrtě

Příběh začíná nešťastnou výpravou Seliga za králem Guthrumem, kdy je po cestě přepaden, vážně zraněn a na pokraji svých sil se ocitá před branami Eričina sídla. Zde je omylem uvězněn a považován za vyzvědače. Než se vše vysvětlí a pro Seliga si přijede jeho sestra Kristen, tak je s ním dost špatně zacházeno. No a komu to Selig dává za vinu – Erice.

A protože Kristen svého bratra miluje, tak když Selig vysloví přání Eriku zajmout, aby se jí mohl za všechny útrapy pomstít, Kristen mu pomůže. Tím se Erika stává nedobrovolnou zajatkyní Seliga. A že se k ní Selig nechová dvakrát dobře, to je nad slunce jasné.

Takže pak už zbývá jen boj o to kdo s koho – podaří se Seligovi zlomit hrdost Eriky, nebo se sám zamotá do svých vlastních sítí? No a když se objeví bratr Eriky, aby jí vysvobodil, dostane se Selig do slepé uličky a je postaven před volbu, kterou by ani ve snu nečekal.

Příběh je vcelku čtivý, ale kvůli těm řetízkovým poutům a různému trápení Eriky ze strany Seliga ubírám kousek z té čtvrté hvězdičky. Jinak knížka je volným pokračováním osudů bratra Kristen z Otrokyně.

(zdroj anotace Ikar, zdroj obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,95 (79 x)
Loading...

10 komentářů u „ODDEJ SE LÁSCE

  1. Inac v Slovencine vysla uz aj prvá kniha z tejto serie o rodicoch Seliga a Kristen: Onhe v zime. Recenzie sa roznia ale mna podla anotacie moc nezaujala.

  2. Teda, tak tohle mi vůbec nesedlo. Děj mě nedokázal zaujmout. Pro mě **

  3. Oddej se lásce i Otrokyně jsou jedny z mnoha mých oblíbených knih a četla jsem je několikrát.

  4. Hm …. čo na to povedať. Obálka je nádherná:o) Dej by celkom ušiel ale bolo tam pre mňa málo napätia ale aj romantiky… Možno keby sa Selig dozvedel pravdu skôr a dobýval si Eriku. Ale nebola to zlá kniha. Avšak príbeh Kristen bol omnoho lepší;o)

  5. Tak tato kniha není špatná, ale přece jenom se nevyrovná knize, ve které vystupuje jeho sestra Kristen (Otrokyně).

  6. Dobrá kniha. No nemôžem si pomôcť, ale príbeh Kristen a Royca bol podstatne lepší.

  7. A tento prvy diel nevyšiel zatiaľ ani v slovenčine, takže tiež čakáme.

  8. Pro doplnění – první díl vikingské série česky zatím nevyšel – jmenuje se Fires of Winter (jde o příběh rodičů Kirsten a Seliga). Takže musíme doufat, že Ikar půjde do sebe a vydá ho i česky…snad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..