TAJEMSTVÍ NOCI

4. část série Mallorenovi - J. Beverley

Jo BEVERLEY

V originále SECRETS OF THE NIGHT

vydalo Domino 2001

beverley-tajemstvi-noci.jpgAnotace :

Anglie 1762

Mladá a půvabná Rosamunda Overtonová uzavřela sňatek z rozumu s postarším mužem. Manželství plynulo poklidně až do chvíle, kdy jí její muž dal velmi neobvyklý úkol, a to zplodit dítě s cizím mužem a zajistit tak dědice obrovského rodinného jmění. Náhoda přivede Rosamundě do cesty zraněného cizince, mladého lorda Branda Mallorena. Rosamunda mu zachrání život a na oplátku ho požádá, aby jí pomohl splnit manželův úkol. Aby nebyla poznána, schází se s Brandem pouze v masce. Po několika schůzkách se do sebe mladí lidé zamilují. Brandovi se podaří odhalit totožnost své tajné milenky a to právě včas – Rosamundě a jejímu nenarozenému dítěti hrozí smrtelné nebezpečí..

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kousek

Jak se občas stává, uvedenou anotaci psal někdo, kdo knihu zjevně nečetl, tudíž nás mírně mystifikuje. Takže zkusíme vylovit aspoň pár pravdivých střípků :
Opravdu tu máme Branda Mallorena, a opravdu jej Rosamunda – ne zrovna miss, ale sympatická holka krev a mlíko – zachrání. A také je pravda, že Rosa nutně potřebuje otěhotnět, a neznámý muž se jí k tomu docela hodí. Ovšem dítě je potřeba především k záchraně rodinného sídla (rozhodně nijak zvlášť bohatého), na které si brousí zuby náboženská sekta prostřednictvím padoušského synovce. Legrační je, že Rosu k otěhotnění navádí nejen manžel, ale spolupracuje snad veškeré příbuzenstvo, včetně služebnictva a půlky vesnice. Inu, cíl záchrany je zřejmě důležitý pro všechny.
Také zmíněných „několik schůzek“ je pojem poněkud nepřesný. Brand je totiž držen téměř jako vězeň a ti dva spolu stráví pouze den a noc. Nutno ovšem říci, že zajatec se nevzpouzí a cenu, kterou má zaplatit za záchranu, si docela užívá. Stejně jako Rosa. A tak se stane, že i přes krátkou dobu vzplanou mezi nimi nečekané city. Jenže Rosa neví, kdo je její zajatec, a Brand zase netuší, kam byl převezen, ani kdo se skrývá za směšnou karnevalovou maskou.
Konec dobrodružství se blíží; Rosa musí zpátky k manželovi a Branda očekává nejstarší bratr – markýz z Rothgaru. Jenže ten konec si každý z dvojice představuje poněkud jinak…

Tak, máme tu poslední chybějící díl – v pořadí čtvrtý, ze série o Mallorenových. Třetí nejstarší bratr Brand se rodinné povaze trošku vymyká; je to takový usměvavý kliďas. Kromě hlavních hrdinů tu potkáme samozřejmě nejstaršího Beye, a ještě divokou Rosamundinu sestřenku Dianu z Arradalu, která dokáže udělat zmatek snad v každé situaci.
Ovšem přes spoustu událostí, které se nakupí po rozchodu milenců, působí celý příběh mile, až poněkud „krotce“. Je to prostě příjemná oddechovka pro unavenou dušičku, jež zrovna touží po klidné romantice.

Zdroj anotace i obrázku : Domino
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,41 (44 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 13.3.2008 v 19:37 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TAJEMSTVÍ NOCI”

  1. Ari podotýká:

    Kniha má pár dobrých momentů, ale pro mě celkově spíš podprůměr, čekala jsem od toho asi něco víc.

  2. Bronze1 podotýká:

    Četla jsem a decela se mi tahle knížka líbila. Akorát nechápu, jak mohl hlavní hrdina vzplanout láskou po tak kratičkém setkání. Asi to je tím, že Rosamunda byla tajemná a je přeci logické, že ženy které mají tajemství jsou atraktivní a zajímavé. :-). Co mě rozesmálo bylo to, jak se Diana a Rosamuda maskovaly.
    Jo, jěště jsem četla Černý markýz a to je zase příběh Diany a Beye. Mám pocit, že Černý markýz přímo navazuje na tuhle knížku, ale ruku do ohně bych za to nedala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*