ANGELIKA – TOULOUSKÁ SVATBA

Anne GOLON

v originále ANGÉLIQUE MARIAGE TOULOUSAIN

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2009

golon_angelika2Pokračování historického dobrodružného románu o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Kočár, tažený šesti koňmi a doprovázený vozy se zavazadly a hudebníky, směřuje přes celou Francii k jihu a veze Angeliku vstříc jejímu osudu.Nedokázala se mu vzepřít, ostatně jako mnoho dívek její doby, a tak byla násilím provdána za muže, kterého v životě neviděla. Angelika ještě netuší, že ji velká láska teprve čeká …

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Druhé pokračování známého románu je opravdu bašta, alespoň pro milovnice „klasické“ červené knihovny. Musím říct, že tady jsem si velice pošmákla, a proto nemohu hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Pokud jste si stejně jako já oblíbily Joffreyho, pak si přijdete na své. Je ho totiž plná kniha 😀 Ale abyste si nemyslely, že Angelika je jen přesládlá romance – kromě umění lásky se zde vyučuje také chemie a francouzská historie.

Angelika přijíždí do Toulouse za svým manželem Joffreyem de Peyrac. Zpočátku je velice nešťastná a svého manžela se téměř bojí. Zvyká si na nový život v paláci trubadúrské poezie, naslouchá rozpravám a příliš se nezapojuje. Postupem času však najde společnou řeč nejen s místní smetánkou, ale také se svým manželem, o němž zjišťuje řadu překvapivých faktů. Romantickou idylku v paláci občas naruší biskup svou návštěvou, ale jinak život v Toulouse plyne pomalu a blaze.

Prvotní přátelská náklonnost mezi Angelikou a jejím manželem se postupně mění v lásku a vášeň. Joffrey je i přes svůj fyzický hendikep dokonalý a pozorný milenec a Angelika mu zcela propadne. Na konci knihy se dvojici narodí první syn, Florimond. 

A v Paříži se mezitím chystá královská svatba…

Anotace vč. obrázku Nakladatelství FRAGMENT

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,22 (9 x)

Loading...

2 komentáře u „ANGELIKA – TOULOUSKÁ SVATBA

  1. Danielo, filmy jsem samozřejmě viděla a jsem jejich fanynka. Trochu jsem se bála, aby mi to knihy nezkazily (nebo naopak), víme, jak to bývá se zpracováním do filmové podoby. Naštěstí se tak nestalo, knihy jsou krásným doplněním filmů. Přece jen se do filmu nevešel celý popis tehdejší politické situace, takže tady byla příležitost si znalosti doplnit a porozumět tak Angelice ještě víc.

  2. Je mi docela líto, že jsem knihy nečetla…. měla jsem bohužel energii jenom na filmy :((( Ale na druhou stranu, pořád pro mě zůstávají unikátním zážitkem a skvělou relaxací :-)))) předpokládám Sirael, že si asi filmy viděla, tudíž nemusím vyzdvihovat jejich unikátnost.
    Za sebe z červené knihovny mohu doporučit 7 let hříchu (odkaz tady: http://new.sevt.cz/produkt/sedm-let-hrichu-13210205/ ) která mě jako jedna z mála v posledních letech hodně upoutala…. Pravda, že jsem si pročetla i knihy jako 50 shades of Gray, takže nejsem moderní literatuře nič dlužna :-)))
    Ale tato kniha se mi velice líbila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..