NESPOUTANÝ HORAL

Julia LONDONová

v originále HIGHLANDER UNBOUND

vydalo KMa 2008

nespoutany-horal-london.jpg Anotace:

Kapitán Lockhart odešel od svého highlandského regimentu, aby se vypravil do Londýna splnit důležitou misi: opětovně získat ukradené rodinné dědictví, které by mohlo zachránit jejich rodové sídlo. Nikdy by ho nenapadlo, že tam jeho srdce podlehne krásné, ale skandálem postižené dámě Ellen Farnsworthové, pro kterou jeho krev horala zpění silnou a neklidnou žádostivostí. Přestože je Ellen k němu připoutána spalující vášní, povinnost ji dožene ke spáchání strašné zrady.

Nyní hnán hněvem, hrdostí a touhou po odplatě, se tento horal, nahánějící strach, dožaduje navrácení nejen rodinné starobylé cennosti, ale také troufalé ženy, kterou touží milovat po celý svůj život.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

K ději: Je to takový příběh dvou životních ztroskotanců, Liam zoufale potřebuje ukrást zpět rodinnou cennost, aby zachránili svoje živobytí, a Ellie kdysi kdesi měla pletky s mužem, který si ji nevzal. Jenže tento vztah nezůstal bez následků, a je nucena žít jako vězeň v domě krutého a hamižného otce a dívat se, jak se její dcera stále víc ztrácí ve svém vlastním světě.

Příběh je vlastně strašně smutný, dva zoufalci se nakonec najdou, ale žádný velký happyend se nekoná, protože mají vyhlídky na poměrně nejistý a prostý život. Problémy zůstávají, soška totiž našim Skotům, bestie ošklivá, uklouzne. Světlými okamžiky je docela pěkný a zábavný styl autorky, třeba scéna z lovu husy… a další. Bohužel její styl je trochu utopen v neučesaném překladu a řádění tiskařských šotků.

Jinak se můžete těšit na krásně neotesaného Skota až do morku kostí. Žádný uhlazený gentleman!

Ke kontroverznímu obrázku: inu – Beckham – co dodat. A je mi to líto, protože zrovna já ho za idol mužné a drsné krásy nepovažuji. Zjevně se jedná o fotomontáž a docela by mě zajímalo, jak obrázek vypadal původně. Pokud na něj narazíte, dejte vědět!

Jsem docela zvědavá na závěrečný příběh trilogie – tady si to „rozdají“ Mared a Payton, a zjevně to bude boj. Jsem zvědavá, jestli Lockharti konečně popadnou tu příšeru pěkně za ocas.

(zdroj anotace a obrázku: KMa)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,15 (20 x)
Loading...

8 komentářů u „NESPOUTANÝ HORAL

  1. Ještě jsem ve svém rozhořčení zapomněla dvě věci. Tak zaprvé Daniel chtěl Ellie zavolat, mohl v té době maximálně tak z okna. Za druhé obálka knihy je naprosto šílená. Originální obal dával průchod fantazii čtenářek, ale návrháři Levných knih opravdu přestřelili z touto fotomontáží. Hou domluvil jsem. 🙂

  2. Tak jsem se těšila na hezkou knížku ze Skotska a London mě pěkně převezla. Sice hlavní postavou je skot, ale převážná část příběhu se odehrává v Anglii a to konkrétně v Londýně. Námět a zápletka jsou zajímavé, ale zpracování poněkud pokulhává. Musím říci, že této knize velmi, ale velmi uškodil překlad. Chápu, že autorka se snažila Liama vykreslit jako drsného horala, ale člověk, který tuto knihu překládal nám z Liama udělal úplného neohrabaného hlupáka. Věřím, že to autorka nezamýšlela. Nejsem pintlich na spisovnou češtinu, ale překladatelská hovorová čeština mi opravdu nesedla. Liam se mi díky ní změnil z neodolatelného (promiňte mi ten výraz) samce na dementního chlápka. Další hororové chvilky jsem zažívala při popisování milostných scén, které se díky překladu proměnily v pornografii. A ta nemá dle mého názoru z romantikou nic společného. Takže co bych dodala na závěr. Opravdu si sama sobě dávám metál zato, že jsem knihu dočetla. A z představy, že mě čekají další dva díly je mi poněkud nevolno. Ale jsem odvážná a pustím se do nich a jen doufám, že budou lepší než tato kniha, když je překládal někdo jiný. Ovšem vás nechci tímto komentářem odradit od četby této knihy. Možná někoho z vás osloví a bude se mu moc líbit, ale můj šálek kávy to není. Já dávám dvě hvězdy. První za to, že námět mě zaujal a druhou za to, že London za ten překlad nemůže. 🙂

  3. Tak si tuhle knihu asi nekoupím :o( Nevím, proč tam nacpali zrovna tohohle pána, ale mám na něj alergii. Originální obrázek je opravdu lepší – hlavně tam není žádný obličej :o)

  4. Zdravím. Jedna z prvních knížek, co jsem si teď v poslední době koupila. Líbilo se mi, že to bude o Skotsku. Ale dost mě zklamala. Jak se píše nahoře, nic moc příběh, hlavní hrdina mi přišel místy úplně hloupý, i když pár světlých momentů tam bylo. Ale celkově mínus. A to nepočítám tu obálku.

  5. Taky jsem se koukala na původní obrázek a musím říct, že se mi líbí mnohem víc než Backham v hlavní roli. Připadá mi že tam je nakreslený opravdový horal a né jenom nějaka postavička co si občas zahraje fotbálek a shrábne za to „pár“ melounů… Bez urážky faninky:-)

  6. niki: Tomu říkám tajemný obrázek, a ne tam na férovku naservírovat frajera s retušovaným obličejem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..