ANGELIKA – KRÁLOVSKÉ SLAVNOSTI

Anne GOLON

v originále ANGELIQUE 3 FETES ROYALES

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2009

golon-angelika3Třetí pokračování historického dobrodružného románu o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Angelika prožívá své první úspěchy u dvora. Král se jí dvoří a vyznamenává ji svou pozorností. Stává se neoficiální královnou všech plesů a zábav. Její milující manžel Joffrey de Peyrac s obavami pozoruje její první společenské úspěchy a neuvědomuje si, že se nad ním stahují mračna. Začíná mu hrozit smrtelné nebezpečí. I Angeliku pronásledují její nepřátelé, jejichž tajemství v dětství bezděky odhalila a kteří se jí hodlají pomstít…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Po přečtení třetího dílu nezkráceného vydání Angeliky jsem pochopila, jak dokázal scénárista filmu Angelika, markýza andělů vměstnat tolik stran příběhu do pouhých 115 minut. Mohl si totiž s klidem dovolit vypustit víc než polovinu třetího dílu. Protože více než červenou knihovnu připomíná tento díl historickou kroniku.

Ne že bych neměla ráda historii, to rozhodně ne. Jen si příliš nelibuji v podrobném popisu toho, kdo byl přítomen na které slavnosti a s kým je dotyčný příbuzný, případně koho nechal zabít apod. Tady toho i na mě bylo až moc, a to si dovolím tvrdit, že vydržím hodně.

Hlavní hrdinové se pořádně objevují až v druhé polovině knihy. A není to právě veselá část, neboť se Joffrey znelíbí panu králi a je uvězněn v Bastile. Angelika se tak sama potýká s novým životem v Paříží i druhým těhotenstvím…

Nemohu jinak než dát tři a půl hvězdičky. A skutečně doufám, že čtvrtý díl bude záživnější, protože tady jsem se místy vážně nudila.

Anotace vč. obrázku Nakladatelství FRAGMENT.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,80 (5 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..