ANGELIKA – POPRAVENÝ U NOTRE-DAME

Anne GOLON

v originále ANGELIQUE LE SUPPLICIÉ DE NOTRE DAME

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2009

golon-angelika4Krásná Angelika se vrací. 
Tentokrát její kroky směřují do Paříže s jedinou myšlenkou: zjistit, proč byl její manžel uvězněn. 
Hrozí Joffreyovi de Peyrac, že bude opravdu odsouzen? 
Ve městě plném nádherných kostelů, tajných úkrytů a hlučícího davu Angelika neúnavně bojuje za záchranu své lásky. V nejtemnějších zákoutích Paříže, na hřbitově Neviňátek, mezitím přijímá své poddané vládce podsvětí Velký Korzár. 

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stejně jako život hlavní hrdinky, i kvalita a záživnost jednotlivých pokračování jsou tak trochu jako na houpačce. Čtyřka je rozhodně lepší než trojka, i když ani tady velkou romantiku nehledejte.

Dobrou polovinu knihy zabírá soudní proces s Joffreyem, respektive příprava na něj. Tahle část je zajímavá a je poměrně hodně shodná s filmovým zpracováním. Filmaři skutečně odvedli pěkný kus práce, protože nevynechali nic podstatného. Film se s knihou rozchází až v poslední části, kdy se Angelika přidává k Rošťákovi, králi podsvětí, kterým není nikdo jiný než její kamarád z dětství, Nicolas. Ve filmu se tak stane ještě před popravou Joffreye, v knize se Nicolas objevuje až později.

Angelika se ve čtvrtém díle mění ze zhýčkané šlechtičny v praktickou a tvrdou ženu, která se spoléhá sama na sebe, nikoliv na honosné tituly a bohatství. A mně se tahle proměna líbí. Proto dávám 4 hvězdičky a těším se na pátý a zatím poslední díl, který u nás v nezkrácené podobě vyšel.

Anotace vč. obrázku Nakladatelství FRAGMENT.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,20 (5 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..