ANGELIKA – SVĚTLA A STÍNY PAŘÍŽE

Anne GOLON

v originále ANGÉLIQUE OMBRES ET LUMIÉRES DANS PARIS

vydalo Nakladatelství FRAGMENT 2010

golon-angelika5Temná mračna se stahují nad pařížským Dvorem zázraků, kde se dá najít útočiště, ale také navždy zmizet v anonymitě. Podsvětí pohltí člověka navždy, uniknout se z něj dá jen v případě, že je třeba někoho zachránit. Angelika neváhá…Nepřestává bojovat s trpkou minulostí, za přežití své i svých dětí. Ty jediné jí zbyly po jejím nespravedlivě popraveném a stále milovaném manželovi. Chce dětem vrátit jejich postavení a sama se musí navrátit ke dvoru, a to na pozvání samotného krále, jenž všechno zavinil. 
Najde v sobě dostatek sil k vítězství nad absolutní vládou?

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Pátý a zatím poslední u nás vydaný díl Angeliky patří zatím k tomu lepšímu ze série. Dokonce jsem uvažovala nad pěti hvězdami, ale protože není Joffrey (zatímco ve dvojce ano – a ta má pět hvězd), snížila jsem hodnocení úměrně k ostatním dílům.

Angelika nám definitivně dospěla – už není hraběnkou de Peyrac ani Markýzou andělů, nýbrž úspěšnou hostinskou U Rudé masky. Její boj o přežití nemohu nepřirovnat ke Scarlett z Jihu proti Severu – obě jsou dravé a na svou dobu poměrně nekonvenční silné hrdinky. Angelika na rozdíl od Scarletty však miluje své děti a vše dělá především pro ně.

Protože v ČR až moc dobře známe filmové zpracování, nemusíme napjatě čekat, zda se Angelice podaří dostat se ze dna společnosti mezi smetánku ve Versailles. Nicméně bych si ráda přečetla i další díly, a tak doufám, že FRAGMENT nebude zahálet a potěší nás pokračováním série.

Anotace vč. obrázku Nakladatelství FRAGMENT

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,60 (5 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..