SEDMÉ ZNAMENÍ

Nora ROBERTS

v originále BLOOD BROTHERS

vydal Alpress 2012

sedme-znameniSoučasnost, USA

Anotace: 

Obyvatele malého města stihne každých sedm let týden plný katastrof. Je možné, aby je měly na svědomí tajemné síly, které svou přísahou uvolnili tři chlapci? Tuto legendu chce využít spisovatelka Quinn jako téma pro svou knihu. Dorazí sem právě včas, jenže netuší, že se sama stane součástí záhady.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

V 17. století v Hawkins Hollow zemřela za záhadných okolností skupina vesničanů vedená Lazarusem Twissem, která se snažila obvinit Gilese Denta z čarodějnictví. V roce 1987 se tři desetiletí chlapci tajně vypravili na místo zvané Kámen pohanů, aby tam oslavili své narozeniny.  Caleb Hawkins, Fox O´Dell a Gage Turner se rozhodnou složit přísahu pokrevního bratrství, ale celá věc se zvrtne a změní jejich životy. Od té doby každých sedm let potkává Hawkins Hollow děsivý týden, kdy umírají domácí mazlíčci, obyvatel se zmocňuje šílenství a soused se snaží zabít souseda. Fox, Cal i Gage tuší, že za všechno může jejich krvavá přísaha u Kamene pohanů.

Trojice chlapců vyrostla v muže. Od prvních děsivých událostí uplynulo skoro jednadvacet let a Hawkins Hollow čeká další katastrofální týden, ale jeho předzvěst přichází dřív než obvykle, a proto do městečka míří Quinn Blacková, expertka na nadpřirozené jevy. Brzy má o čem psát, ale rozhodně nečekala, že mezi ní a Calebem přeskočí jiskra. Cal se stará o bowling, pronájmy a o hromadu dalších věcí. Od událostí u Kamene vidí do minulosti a rozhodně ho šokuje, když zjistí, že ani Quinn není „bez daru“.

Sedmé znamení není žádná super romance. Hrdinové se do sebe zakoukají, trošku se oťukávají, než svůj vztah vezmou do horizontální roviny, ale do toho se jim pletou jejich kamarádi a jeden nadpřirozenej zlej zmetek. Příběh plyne relativně pomalu a pouze mimořádně se čtenář dočká „vzrůša“. Občas se Noře Roberts podaří sklouznout do hororové atmosféry, ale dlouho ji to nevydrží. Stále umí výtečně popsat charaktery i prostředí, ale čtenář se nemůže zbavit dojmu, že tentokrát vykradla samu sebe, protože znalci jejího díla okamžitě naskočí podobnost se sérií o Ostrovu tří sester a trilogií s Klíči. Žádná z postav nezanechává hlubší dojem.

Sedmé znamení je příjemné čtení, ale hlubší dojem nezanechá. Nora dokázala, že umí psát skvěle, ale tentokrát se jí to silně nepovedlo. Chyběla tomu šťáva. A pro paní překladatelku: myslím, že oblíbený nápoj není kokakola, ale Coca Cola.

České čtenářky dozajista upoutá, že v knize je několikrát zmíněna Praha jako místo, které navštívila jedna z postav. 

(Zdroj anotace vč. obrázku Alpress)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,20 (5 x)

Loading...

KOUPIT E-KNIHU Dále v sérii: ... další část série »

O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Kometa dne 14.8.2014 v 22:15 a je zařazený do rubriky ROBERTS Nora *Amerika *Pohádkové a fantasy *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Komentář k článku “SEDMÉ ZNAMENÍ”

  1. Litocha podotýká:

    Celá série není nic extra, nejvíc se mi ještě líbil druhý díl. Čím dál víc jde poznat, že knížky Nora seká jak Baťa cvičky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*