LEVANDULOVÉ RÁNO

1. část série Edilean - J. Deveraux

Jude DEVERAUX

v originále LAVENDER MORNING

vydal Baronet 2009

levandulove-ranoSoučasnost, II. světová válka, USA, Velká Británie

Anotace:

V pěti letech, po smrti své matky, hledala Jocelyn Mintonová jen obtížně spřízněnou duši, až ji našla v téměř o šedesát let starší Edilean Harcourtové. Když slečna Edi odešla z tohoto světa, zanechala své přítelkyni i dům z osmnáctého století a dopis, v němž naznačuje existenci starého tajemství i budoucí lásky. Jocelyn se vydává na cestu, aby porozuměla dědictví po své přítelkyni, vstříc svému osudu. A skutečně odhaluje tajemství sahající až do válečných let i nachází muže blízkého svému srdci.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus

První část ze série o městečku Edilean, ale podle časové osy asi čtvrtá, protože Jude Deveraux střídá na přeskáčku příběhy ze současného městečka Edileanu s díly, které se zabývají jeho vznikem a prvními generacemi zakladatelů. Zůstává na čtenáři podle jakého klíče bude z mnoho-generační série vybírat.

Malá Jocelyn Mintonová se narodila otci údržbáři a matce z lépe situované rodiny. Její rodiče se milovali, ale otec jí nedokázal být po smrti matky správným vzorem. Po čase se oženil se ženou s úplně jinými hodnotami, než měla Jocelyn. Kde Jocelyn milovala klasickou hudbu a knihy, tam její nové sestry a macecha hltaly závody aut a trendy oblečení. Jednou ukázal Alexander McDowell své staré přítelkyni Edilean Harcourtové malou Jocelyn, vnouče svých přátel. Netrvalo dlouho a mezi oběma vzniklo pevné přátelství. 

Jocelyn dospěla a pracuje jako asistentka na univerzitě. Edilean Harcourtová umírá a odkazuje Jocelyn své rodinné sídlo v Marylandu. Jocelyn zjišťuje, že Edi na Floridě bydlela v pronajatém domě, ale její rod patřil k zakladatelům městečka Edilean ve Virginii, ale s její smrtí vymřela jedna z původních rodin. Jocelyn se do největšího malého městečka vydá, aby zjistila, že zdaleka nevěděla všechno o životě Edi, že v domě má dvě nájemnice – Sáru Shawovou a Tess Newlandovo, a o rozlehlé zahrady se stará protivný, ale přitažlivý Luke Connor, jehož dědeček byl zasnoubený s Edi.

Edilean je takové krásné maloměsto, kde většina obyvatel jsou příbuzní, lidé na sebe znají spoustu pikantností a křivdy se táhnou generace nazpátek. Jocelyn se od začátku ocitá pod drobnohledem, ale brzy si najde přátele. Místní právník Ramsey se jí líbí, ale rozporuplné emoce chová k jeho bratranci Lukovi.

Jude Deveraux perfektně podala atmosféru malého městečka se všemi jeho náročnými vztahy. Zároveň, kromě příběhu o Jocelyn, vypráví za pomoci starých dopisů o osudové lásce mezi Edilean Harcourtovou a Davidem za II. světové války. Autorka bohužel nevěnovala stejný prostor dospělé Jocelyn a její lásce, ale naopak menší, než zabralo popsání vztahu mezi stařenkou a malou holčičkou. Jako příjemná sonda do života maloměsta je Levandulové ráno úžasné, ale jako romance poněkud pokulhává. Některé záležitosti zůstávají otevřeny a nedořešeny.

Čtenáři znající knihy Jude Deveraux vědí, že umí skvěle psát, ale těžko říct, jestli jí hořel termín nebo měla nedostatek inspirace, ale první díl z cyklu o Edileanu nenapatří mezi to nejlepší z její tvorby. Rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,17 (6 x)

Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


Článek napsala Kometa dne 26.11.2013 v 20:44 a je zařazený do rubriky DEVERAUX Jude *Velká Británie *Amerika *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Komentář k článku “LEVANDULOVÉ RÁNO”

  1. Hanča podotýká:

    Musím říci, že s anotací úplně nesouhlasím. Levandulové ráno je velmi příjemný návrat ke „staré“ Jude Deveraux, čte se velmi lehce a rozhodně se u knihy pobavíte. Je to skvělá úvodní kniha pro celou sérii o Edileanu. A rozhodně je tam dostatek romantiky:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*