KRÁSNÁ KATASTROFA

Jamie McGUIRE

v originále BEAUTIFUL DISASTER

vydala Fortuna Libri 2013

krasna-katastrofaSoučasnost, USA

Anotace: 

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus

Jak už to tak bývá, tak anotaci nelze věřit naprosto všechno. Amy se s Travisem seznámí, protože jeho bratranec chodí s její nejlepší kamarádkou. Oba kluci navíc sdílí byt na privátě a holky spolu vyrostly. Amerika (ta kamarádka) vezme Amy na jeden z Travisových nelegálních zápasů ve sklepích pod univerzitou. Netrvá dlouho a Amy se ocitne na Travisově radaru, i když Madox rozhodně nepřezdívá svým známostem na jednu noc Holubičko. Amy nechce skončit jako jedna z mnoha jeho úlovků. Nakonec si spolu Travis a Amy domluví přátelské příměří – budou kamarádi. Travis začne Amy doučovat.  Kvůli technické závadě na kolejích holky skončí ubytované u kluků na privátě. Amy se vsadí s Travisem. Pokud v dalším zápase Travis nedostane od soupeře jedinou ránu, tak svůj pobyt u něho prodlouží, ale když ho soupeř zasáhne, tak Travis bude sexuálně abstinovat.

Amy je v prváku na univerzitě a společně s nejlepší kamarádkou Amerikou si užívá života. Sice působí jako hodná, milá holka a vzorná studentka, ale má menší škraloup týkající se minulosti. Amy rozhodně nadává a na alkoholových večírcích dokáže úžasně řádit, ale snaží se držet image „vzorňačky“. Travis Madox možná vypadá jako gauner, jezdí na motorce a věnuje se nelegálním zápasům, ke kterým patří i celý harém bab, ale jeho studijní prospěch je naprosto dokonale příkladný. Mezi Travisem a Amy je vzájemná přitažlivost, ale studenti univerzity, ještě nezažili, aby Travis vedl platonický vztah s nějakou dívkou a Amy nechce být jen jedna s trofejí.

Vztah mezi Travisem a Amy je krásný, ale katastrofa, protože se mezi nimi nachází celá kupa komplikací. Travisovo děvkaření a slabost pro peníze. Minulost Amy šlape na paty a Travis, kromě toho že je pruďas, tak dokáže výbušně žárlit. Jakýkoliv vztah bude psychicky náročný pro obě strany a možná zraní i jejich přátele.

Amy, Travis a to mezi nimi připomíná brutální horskou dráhu. Jednou nahoře, jednou dole, pak vzhůru nohama a naprosto mimo. Čtenáři se s hrdiny potácejí v emocionálním chaosu, který se může zvrtnout všemi směry. Protože se příběh odehrává z pohledu Amy, tak zůstávají ukryty pocity Travise. Nedá se důkladně posoudit, jestli je ten chlap žárlivý cvok nebo to pouze zdařile předstírá. O sympatie hrdinové přicházejí hlavně v poslední části knihy, kdy univerzitu postihne tragédie, ale jich se příliš emocionálně nedotkne, i když s nimi má úzkou souvislost. 

Krásná katastrofa je příjemná vysokoškolská romance, s mladým a dynamickým párem, který čtenáře nechá v dlouhé mučivé nejistotě, ale s poměrně nevýraznou obálkou, která ani v nejmenším nepobízí ke koupi.  

Pozn: Autorka napsala příběh, který kopíruje děj Krásné katastrofy, ale jedná se o vyprávění z pohledu Travise.

(Zdroj anotace vč. obrázku Fortuna Libri)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,28 (36 x)

Loading...

O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


Článek napsala Kometa dne 30.10.2013 v 20:54 a je zařazený do rubriky McGUIRE Jamie *Amerika *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. Můžete článek také sami OKOMENTOVAT, nebo využít trackback z vlastních stánek.

Komentáře k článku “KRÁSNÁ KATASTROFA”

  1. Peťa podotýká:

    Taky dávám za pět, byla to docela brutální smršť a občas jsem četla v naprostém napětí, neschopná se od knihy vůbec odtrhnout, dokud se všechno mezi dvěma hlavními hrdiny nedá do pořádku. A opravdu mi to připomínalo horskou dráhu. Knihu, která je brána z Travisova pohledu si určitě přečtu, protože v některých momentech bych docela uvítala vědět, co se mu honí hlavou a některé jeho reakce mi přišly celkem syrové a jakoby přehnané. Ale postupně jsem čím dál více chápala jeho chování, které souviselo velkou měrou se ztrátou jeho maminky.

  2. terez.ka podotýká:

    Po dočtení jsem byla tak emocionálně vyšťavená, že jsem si to musela něčím vykompenzovat. Travis byl zlatíčko a evidentně jí miloval (nečetla sem jeho POV ale věřim tomu), jednoznačně ale nemusel vojet každou rachomejtli, zato Abby sem chtěla každou chvíli prohodit oknem a natlouct do ní trochu rozumu…prostě kniha plná nevěry, lží, přetvářky a soutěže, kdo ublíží tomu druhému víc, není pro mě. Asi si Travisovo POV nepřečtu, protože na to nemám žaludek a nechci zase strávit odpolko v breku, nadáváním a boucháním čtečky o postel.

  3. Petule podotýká:

    kniha se mi velmi líbila, že jsem si ji i koupila. Četla jsem knihu už i z pohledu Travise a musím říct, že bych knihu ohodnotila na pět hvězd. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*