TROCHU SVOJI

Mary BALOGH

v originále SLIGHTLY MARRIED

vydal Baronet 2006

trochu-svoji.jpg1814 Anglie

Další z poutavých vyprávění o šesti sourozencích šlechtického rodu Bedwynů sleduje životní příběh Aidana, jenž se věnoval vojenské kariéře. Po skončení napoleonských válek se konečně vrací domů do Anglie, a však nejdřív musí splnit nepříjemnou povinnost – slíbil na svou čest svému umírajícímu důstojníkovi, který mu kdysi zachránil život, že zprávu o jeho smrti sdělí jeho sestře Evě osobně a postará se o ni.

To ovšem není nikterak snadné – samostatná mladá dívka veškerou pomoc nejprve odmítá. Teprve problematická poslední vůle otcova, která má za daných okolností připravit Evu i všechny osoby na ní závislé o majetek i střechu nad hlavou, ji donutí, aby přijala Aidanovu formální nabídku k sňatku. Ani jeden z nich není vývojem událostí nadšený, oba však plánují, že se posléze zase rozejdou a budou si žít podle svého. Ale jednou rozjetý kolotoč událostí už jim to nedovolí. Když se o sňatku náhodou dozví král a poté i ostatní Bedwynovi, začínají se jejich životní osudy vyvíjet naprosto odlišně od jejich původních představ.

V úchvatné romanci jejich vynuceného společného soužití během londýnské společenské sezóny se dozvíte, jestli se jejich city změní a vytvoří z nich opravdový manželský pár nebo je postaví ještě víc proti sobě…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tahle knížka je v originále první z příběhů o sourozencích Bedwynových. Aidan je druhý nejstarší z Bedwynů, a tak protože panství zdědil Wulfric, Aidan se vydal (ač nerad) na vojenskou dráhu. Do Anglie se vrací jen na dvouměsíční dovolenou, když se domnívá, že předá sestře zemřelého kapitána Morrise smutnou zprávu o jeho úmrtí, poptá se, jestli jí může být nějak nápomocen a pak hned se vydá domů k rodině. Jenže Eviny problémy jsou opravdu vážné, a tak Aidan, aby splnil svůj slib, vidí jediné řešení – nabídne Evě sňatek – formální a s předem danými pravidly – že po sňatku se oba v klidu rozejdou, budou si žít každý sám své životy.

Jenže svatba nezůstane v utajení a Wulfric – hlava rodiny a současný vévoda, když se o sňatku dozví, celou situaci zkomplikuje, když v podstatě Evu, jakožto lady Bedwynovou, přinutí, aby ve společnosti zastávala roli Aidanovy manželky. Jenže všechno zlé je k něčemu dobré a společně strávené chvíle Evu a Aidana sblíží. Ale ani jeden nechce před tím druhým dát najevo své skutečné city, protože přece před sňatkem se dohodli, že jak jen to bude možné, Eva bude žít sama na svém panství a Aidan se vrátí do armády…

Musím se přiznat, že se mi knížka moc líbila. Je to hezky psaný příběh, hodně romantický, ale ne přeslazený, napínavý, jak se vše bude mezi hrdiny dál vyvíjet, rovněž jsou zde i vtipné vedlejší postavy, ať už Alleyn – bratr Aidana, nebo Evina hospodyně Agnes a její rýpavé poznámky na Aidanovu adresu. Zkrátka knížka stojí za přečtení.

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,65 (75 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 10.5.2008 v 18:15 a je zařazený do rubriky BALOGH Mary *Anglie vs. Napoleon. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TROCHU SVOJI”

 1. karol podotýká:

  Tak jsem tuhle knížku vyhrabala ze svých nepřečtených zásob a přečetla jsem ji na jeden zátah – je to opravdu klasická romantická knížka na úrovni, sympatický hlavní pár a spooousta dalších slibných vedlejších postav – prostě jdu okamžitě shánět další díly série 🙂
  Jen TA OBÁLKA :-/…

 2. Werana podotýká:

  Krásný příběh, který si těch 5* určitě zaslouží 🙂
  A hlasuju za další pokračování o Bedwynech! Ráda bych si ty knížky přečetla v češtině. Slovenština mi nevadí, jen nemám moc cit si v ní pořádně užít ta hezká slovíčka, no.

 3. katja podotýká:

  ad Wulf: dík za upozornění. číst slovensky mi nevadí, ale těžko to seženu v českých knihovnách…

 4. katja3 podotýká:

  moje prve stretnutie s Mary Balogh…a musim povedat, ze som bola dost spokojna, aj ked….asi druhykrat sa k nej uz nevratim. (asi zacinam mat velke naroky ako starnem 😀 ) Hrdinovia mi boli mimochodom velmi sympaticki, hl. hrdinka bola vskutku silna osobnost a rodina Bedwyn…zaujimavo vykreslena :)) Dufam, ze sa dostanem najblizsie k ostatnym surodencom, hlavne k Wulfovi, bol prekrasne tajomny 🙂

 5. Lenka AK. podotýká:

  Toto byla snad nejreálnější romantický příběh, který jsem kdy četla. A moc se mi líbilo, že autorka nechává trochu fantazie také čtenářce ;o) Naprosto jsem to mu příběhu propadla a už se těším, až se k ní jednou vrátím. Hlavní hrdina se podle mě chová tak, jak by se chlap v reálu opravdu choval a stejně tak hrdinka. Skvělý tah. Už se těším na další knihu ze série.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*