NESPOUTANÁ

Kristina COOKová

v originále UNLACED

vydalo KMa 2008

Cook: NespoutanáAnglie, 1817.

Anotace

– oficiální není, takže něco z mé dílny:

Luccy Abbingtonová je velmi krásná a milá, ale také chudá a s nic moc původem. Je dcerou obyčejného lékaře, i když její dědeček byl baron. Takže už zjistila, že asi žádný šlechtic s ní jako s potenciální manželkou nebude počítat. Navíc provokuje společnost svým vážně míněným záměrem studovat veterinářství a věnovat se zvěrolékařské praxi. Takže i když ji její mecenáši vezmou do Londýna na sezonu, žádná smršť seriózních nabídek sňatku se nekoná.

Henry Ashton, šestý markýz z Mandeville, se zase do manželského chomoutu nijak zvlášť nechystá. I když časem změní názor, rozhodně nechce opakovat otcovu chybu. Ten se oženil hluboce pod svůj stav, ženu slepě a oddaně miloval, a ona mu oplácela nevěrami na každém kroku a ponižováním svého syna. Kvůli ní zahodil svoji politickou kariéru. To Henry nemá v úmyslu udělat, naopak má nápad: ožení se krásnou dcerou vlivného politika! Jenže jeho srdce na to má úplně jiný názor…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mám silné pochybnosti o tom, že veterinářství či zvěrolékařství bylo v té době samostatným studijním oborem. Pokud vím, tak koně tehdy léčili hlavně kováři a štolbové, případně by zvířata mohl kurýrovat nějaký venkovský lékař jako vedlejšák.Také mi přijde absurdní, že by v té době měl nějaký průkopnický význam Luciin výzkum v oblasti odvětrávání stájí… Tenkrát měli tedy opravdu jiné starosti.

Jsem přesvědčená, že v téhle době v Anglii by byl jakýkoliv zájem dámy o zvěrolékařství prostě nemožný. Dáma jednoduše nemohla studovat ryze mužský obor, rodit hříbata a mít veterinární praxi. Pokud by byl děj přemístěný do Ameriky nebo o takových sto let později, řekla bych možná. Ale pokud by v té době Luccy něco takového prováděla, tak by se prostě žádná sezona nekonala. Vysoká společnost by ji nikdy nepřijala.

Za faktickou správnost tedy píši za pět, ale jinak je knížka docela pěkná. Psaná poutavým stylem a s dějovým spádem. Hrdinové kolem sebe hezky krouží, ani jeden toho druhého nechce, ale nakonec skončí hádejte jak. Vážně jsem moc zvědavá na další knížky od K.C. Zatím vyšly jen dvě, na tuhle volně navazuje Prokletí osudem.

(zdroj obrázku: KMa)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,29 (28 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 29.5.2008 v 16:00 a je zařazený do rubriky COOK Kristina *Regentská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “NESPOUTANÁ”

 1. Zuzka podotýká:

  Nechtěl by tady náhodou někdo tuhle knížku prodat???…

 2. renefer podotýká:

  Knížka je dobře psaná, trochu mi vadilo oslovení „můj pane“ v každé druhé větě, myslím, že se to dalo přeložit nějak schůdněji. Ale za přečtení určitě stojí, dávám 3 hvězdičky.

 3. lasik podotýká:

  Zdravím. Tato knížka se mi moc líbí, i když souhlasím s těmi výhradami k veterinářství a taky záchrana štěňátka hlavním hrdinou mi přišla trochu mimo. Ale celkový dojem dobrý, proto jsem si koupila i Prokletí osudem a čekám na Jako nahá.

 4. renka podotýká:

  Tino. Moc děkujeme. Ohledně pořadí si kdyžtak přečti komentář u „Prokletí osudem“
  http://www.cervenaknihovna.com.....ti-osudem/

 5. tina podotýká:

  ahoj maš moc pěkný stranky.jen u tydle serie si myslí že jdou za sebou Nespoutana ,Jako nahá a pak teprve Prokléti osudem.Teda aspon podle obsahu knížek mi to tak připada:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*