Kristina COOK

alias Kristi Astor

cook-kristina.jpgKristina Cook je americká autorka historických romancí. Již od dětství milovala čtení knih a láska k nim jí vydržela až dodnes. Ještě předtím, než se vrhla na psaní historických romancí, vystudovala Kolumbijskou univerzitu v oboru historie a angličtina.

Kristina v současné době píše historické romance pod jménem Kristina Cook a romance z Edwardianské éry pod pseudonymem Kristi Astor.

Jako další zajímavost o své osobě prozradila, že je členkou MENSA spolku, jak sama říká, je zaregistrovaná jen z toho důvodu, aby měla papír v ruce, pro případ, že by někdo chtěl důkaz, že není žádná „hloupá blondýna“.

Největší životní zlom ji potkal v roce 1996 – zrovna se připravovala na místo agentky FBI, když jí diagnostikovali nádor na mozku. Naštěstí byl jen nezhoubný, přesto se Kristina musela podrobit operaci, po níž ji na šest týdnů ochrnula půlka obličeje. Kristina však vše zvládla, místo agentky FBI se z ní stala spisovatelka a nyní spolu se svým manželem a dvěma dcerami žije v New Yorku, kde jim společnost dělá ještě jejich pes a kočka.

Na spisovatelském kontě má Kristina prozatím čtyři knihy a další pod pseudonymem Kristi Astor chystá vydat příští rok.

U nás máme možnost se seznámit s těmito romány:

Nespoutaná
Prokletí osudem

Jako nahá

Tady ještě přidávám odkaz na její webovky a musím je pochválit, není to tak dlouho, co u nás Kristininy knihy vyšly a už je o nich zmínka na jejích stránkách. 🙂

(zdroj bia i obrázku www.kristinacook.com)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 4.6.2008 v 21:09 a je zařazený do rubriky COOK Kristina *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Kristina COOK”

  1. Zuzka podotýká:

    Tak jsem dneska navštívila LK a ještě jsem tam objevila knížku Nespoutaná, která mi jako jediná chyběla – sundávali mi jí sice z výlohy, takže je trochu jinak barevná, ale to vůbec nevadí, protože jsem na ní ještě měla slevu…

  2. Zuzka podotýká:

    Docela by mě zajímalo, jestli na sebe knihy, které K. C. vydala navazují…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*