SRDCE Z RUBÍNU

Marie CORDONNIER

V originále DAS HERZ AUS RUBIN

vydalo Moba 2005

Cordonnier: Srdce z rubínuCordonnier: Srdce z rubínuAnotace :

Londýn 1850

V Londýně řádí cholera. Lady Georgette posílá svou pětiletou dcerku se svou přítelkyní do Francie, aby ji ochránila před zhoubnou chorobou. Vicky to nechápe a není s to se s matčinou vůlí smířit. V slzách se loučí s Juliánem, svým nejlepším přítelem. Chlapec jí na rozloučenou věnuje malé srdíčko z rubínu. Klenot doprovází malou Vicky do Francie a i po letech, kdy ji osud znovu svede s Juliánem, září stejně.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na anotaci moc nedejte, je stručná a některé náznaky jsou poněkud vzdálené skutečnému obsahu.
Ano, Victorie je odvážena kvůli choleře do Francie. A ano, dostává na památku rubínové srdce, současně se slibem, že až vyroste, vezme si ji Julian za ženu. Ale to je asi vše, co odpovídá ději. Nepochopila jsem sice, proč rodiče poslali svou dcerku do ciziny samotnou, obzvláště když následně sami na choleru zhynuli. Nicméně stalo se, a po skončení epidemie si k sobě povolala Vicky zpět babička, která ji pak vychovávala až do dospělosti. A slíbená svatba s Julianem – nyní už vévodou z Ganvillu, je na spadnutí.

Jenže…Budoucí vévodkyně potřebuje umět řídit obří domácnost a vůbec být manželovi oporou i ve společnosti. A milá Viktorie je v tomto směru poněkud liknavá. A tak je na pomoc povolána žena, která ji kdysi do Francie odvezla…

Tentokrát mě příběh od MC příjemně překvapil. Ne že by chybělo tradiční klišé, mnohokrát zde zmiňované (neznalým neřeknu jaké, ať se hned vše neprozradí..;-)). Ovšem je tu tak nějak méně viditelné a příběh nepostrádá zvraty a napětí. K tomu správný padouch, jenž je po zásluze potrestán, mírně tvrdohlavá hrdinka i fešný hrdina, co nakonec dojdou štěstí. Prostě pohádka, jak má být. Takže jsem si opravdu pěkně početla.
Jediné, co bych vytkla : bylo to moc krátké. Knížka je útlá, písmo pro změnu větší – za 3 hodinky jsem měla přelouskáno. No, ale na nějaké deštivé odpoledne je kniha jako dělaná…

Zdroj anotace a obrázku  -  Moba
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (8 x)
Loading...
O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 11.6.2008 v 19:02 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Viktoriánská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “SRDCE Z RUBÍNU”

  1. Anakonka podotýká:

    Děj se mi líbil, ale mrzí mě že to autorka tak zestručnila. Knížka je na mě až příliš krátká….. Jnak moc pěkné

  2. renka podotýká:

    Mě se tahle knížka taky líbila. Akorát mám doma poněkud „zelenější“ verzi, obrázek jsem přidala výše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*