NA KŘÍDLECH TOUHY

Shannon DRAKE

v originále NO OTHER LOVE

vydalo Domino 2008

Drake: Na křídlech touhyAmerika, 1876.

Anotace:

Sabrina Connorová již déle nemůže snášet otčímovu tyranii, a tak se rozhodne prchnout z domova. V zájezdním hostinci omylem vklouzne do pokoje, kde se shodou okolností nachází zcela opilý Sloan, příslušník americké kavalerie s indiánskou krví. Alkoholem posilněného vojáka nenapadne nic jiného než že dívka je prostitutka, a podle toho s ní i zachází. Sabrina zatne zuby a ani se nebrání, jelikož jí všechno připadá snesitelnější než otčímovy zlostné výlevy. Možná by tuto příhodu později úplně vymazala z paměti – ostatně některé věci je lepší zapomenout -, ale ona za pár týdnů zjistí, že čeká Sloanovo dítě.
Bezradně přemítá, co si počít, a probírá všechny možnosti, které jí připadají pramálo lákavé. Nakonec se vypraví do Dakoty, aby tam Sloana vypátrala a sdílela s ním život. Ocitá se přímo uprostřed zuřící války, sama, těhotná a všemi tak trochu opovrhovaná… Ani shledání se Sloanem nelze nazvat příjemným a Sabrina se sama sebe znovu a znovu ptá, co by se muselo stát, aby mohla být šťastná. Může se život sám od sebe začít ubírat dobrým směrem, nebo je k tomu zapotřebí i něco víc?

Hodnocení: skoro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak… Poslední díl ságy No Other… V prvé řadě chci poděkovat kamarádce, která mi knihu laskavě zapůjčila k přečtení, protože už jsem do třetího dílu nechtěla investovat. Kupodivu byl o něco lepčejší než předchozí.

Pokud pominu značně zkreslené vnímání indiánské kultury, fakt, že je album fotografií s momentkami považováno za dobový standard běžného míšence nebo skutečnost, že S.D. sloučila v té době naprosto neslučitelné rasy v družném společenském životě a spoustu další výmyslů v autorské licenci, tak to bylo napsané celkem čtivě. Pravda, začátek mi trochu připomněl Cimrmanova Němého Bobše – „To bylo tak“………… „Tak takové to tedy bylo“.

Trochu mě také zarazilo, že si hrdinové vážně neměli moc co říct. Kromě toho, že se spolu za nešťastných okolností vyspali, a noc nezůstala bez následků, toho neměli moc společného. A ani mi nepřišlo, že by po tom bůhvíjak toužili, zejména Sabrina. Ač se autorka tak nějak snažila čtenáře ukecat, že po sobě vlastně toužili od začátku, mě teda neukecala. Spíš mi přišlo, že si ti dva na sebe nakonec zvykli natolik, že jeden bez druhého nemohli být.

Chudák Sabrina, dívka z vrchní vrstvy americké společnosti, se ocitá v roli manželky poloindiánského vyzvědače a stopaře, vojenskou paničkou, a to ještě v době, kdy se schyluje k bitvě u Little Big Hornu. Takže člověku, který je zpola běloch a zpola rudoch musela být v té době půda v Americe zatraceně horká. A taky že byla. Ještě že měl hrdina na dobu Little Big Hornu dobré alibi, ale to předbíhám.

Pokud nemáte co číst… dá se to, ale pokud máte lákavější tituly k mání, klidně přeskočte i tenhle poslední díl.

(zdroj anotace a obr: Domino)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,90 (40 x)
Loading...

7 komentářů u „NA KŘÍDLECH TOUHY

  1. Mě se líbil nápad, ale když jsem pak četla samotnou knihu tak mi to přišlo spíš jak řada vystřižených scének a hlavně to podstatné tedy nějakou záživnou dějovou linii a spád to moc nemělo, rozhodně mi tam chyběla ta podstatná část- tedy seznámení Sloana a Sabriny. Přišlo mi to jako by autorka psala, že se někdo topí, ale jak se k tomu dostal, nebo jak se zachrání, tak to tam chybí. Na druhou stranu se mi líbilo, že Sabrina není jako některé ostatní hrdinky, které se bezhlavě a odvážně vrhají v nebezpečí, ale že naopak dokáže vyhodnotit, co pro ní a Sloana znamená život na západě. Její sarkasmus ohledně romantické projížďky indiánskou krajinou byl přímo krásnou ukázkou, jejího realistického myšlení.

  2. Musím říct, že na poslední díl série „ No Other“ jsem se těšila, asi úplně nejvíc. Sloan a Sabrina se stali mými oblíbenci už v prvním díle, kde S. Drake skvěle naznačila jejich příběh. Sabrina to měla hned od začátku docela těžké. Příliš se mi, ale nelíbilo, že autorka začala spíš koncem, než-li začátkem, ale i tak, nakonec musím dát knížce čtyři hvězdičky…

  3. Dějově dost nudné, hrdinové nezáživní, číst jen při největší krizi. Ale aspoň jsem si na wikipedii oživila znalosti bitvy u Little Bighornu 🙂

  4. ahoj chtěla jsem tuhle knížku sehnat někde v knihovně, ale nikde neni k mání…nevíte kde bych jí mohla sehnat…četla jsem už tu předchozí a líbila se mi…jsem zvědavá jak to dopadne tady;)

  5. Tak sem i tento titul od SD přelouskala, tedy musím říci, že mě z počátku nikterak nenadchnul ale pak už to šlo. Myslím si že postava Marlene a její intriky děj oživil……….ale jinak si myslím že kniha byla ok. :o)

  6. Mě se tohle líbilo…..příjemno změnou tu bylo, že se Sloan zamiloval do Sabriny jako první. Většinou to v těhle knížkách bývá naopak, žena vzplane láskou a pak musí natvrdlého muže přesvědčovat, že i on miluje jí.

  7. Přišlo mi to jako kdyby Drake prokřížila Květ odvahy a Pirátovu milenku.
    Jak to vypadá, tak se příští pololetí bez Drake budeme muset obejít (investovat jinam 🙂 ), protože vzadu žádná nová ohlášená nebyla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..