JAKO NAHÁ

Kristina COOKová

v originále UNDRESSED

vydalo KMa 2008

Cook: Jako naháAnglie a skotská Vysočina, 1819

Anotace:

Muž, který má plán…

Přestože je divoká pověst Colina Rosemoora všeobecně známá, nikdy by nepodváděl v kartách. Přesně z tohoto zločinu je však obviněn a vyobcován z vyšší společnosti. Navíc se zpráva o jeho údajném podvodu donese i k dámě, kterou si chce Colin vzít. Rozhodne se tedy, spolu se svým přítelem Hughem Ballardem, vyhrát její i svou čest zpět. Vše ale může změnit setkání s dlouho pohřešovanou Hughovou sestrou. Vyjímečně inteligentní nezávislé děvče ze skotské Vysočiny Brenna Maclachlanová má zájem nejen o astronomii, je také úžasná a neodolatelná.

Dáma, která má problém…

Brenna je bezesporu dokonale připravena vést skotské sídlo, na kterém vyrůstala. Je ale naprosto nepřipravena na návštěvu anglického hraběte a jeho manželky, kteří jí sdělí, že je jejich dcerou. Odvezena do Londýna a mimo své prostředí, sbližuje se postupně s Colinem a je zděšena, když zjistí, že ji její nová rodina zasnoubila s jeho úhlavním nepřítelem! Zásah osudu, který je měl rozdělit, se ale rychle změní ve vášnivé dobrodružství, které je ještě více sblíží a vše odhalí.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Brenna alias Margaret, jak se dívka dozví, byla jako dítě unesena bezdětným manželským párem. Jakkoliv se tento čin může zdát hrozný, „rodiče“ Brennu velmi milovali, a ona zase je. Proto je pro ni velkým šokem, když se k ní hlásí její biologičtí angličtí rodiče, kteří ji konečně dokázali vypátrat. Brenna je hlavně zvědavá na svého bratra – dvojče, takže nakonec odjíždí do Anglie, kde se všechno semele.

Myslím, že Vás Brennino dvojče překvapí, není to typické dvojče z romancí. Brenna sama má se společností problém, jako nespoutaná Skotka to nemá snadné, a nebýt Colinovy péče, roznesli by ji na kopytech. Navíc netaktně upozorňuje na tehdejší neřest anglických lordů, totiž fakt, že vyhánějí ze skotské půdy nájemce, aby se jejich ovečky měly kde pást, a rozhodně to nedělají v rukavičkách. Pak se do toho zamotá ještě patologické hráčství a alkoholismus, a neštěstí je hotové. Colin se musí hodně snažit, aby napravil své chyby. Ale jistě tušíte, že se mu to povede.

Čtěte. 

(zdroj anotace a obrázku: KMa)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,24 (21 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 16.6.2008 v 12:23 a je zařazený do rubriky COOK Kristina *Regentská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “JAKO NAHÁ”

 1. Zuzka podotýká:

  Musím se přiznat k tomu, že po této knížce jsem sáhla jenom díky obrázku. Navíc mám docela ráda i Skotsko, které v příběhu také hraje svojí malou roli. Nejzajímavější části příběhu: Únos malé Brenny – Láska – Skotsko.
  Poslední dobou začínám být na knížky náročnější, takže této dávám, tak tři hvězdičky a půl…

 2. renefer podotýká:

  Tenhle díl byl, podle mého názoru, nejhorší… Kdybych nečetla ty předchozí dva, asi bych od něj hned utekla :o(( a ta obálka?? -jestli to má být Colin (kterému je kolem třiceti let) dost pochybuji, spíš bych tipovala nějakého sedmnáctiletého zajíčka – a ty já moc nemusím (zatím :o))

 3. renka podotýká:

  Dito: Udělala jsem knížky jako sérii s lakonickým názvem „Kristina Cook“. Lepší název mě nenapadl…

 4. karolina podotýká:

  Renko, telefon taky nemám, ale na stránkách Jeffries (http://www.wereallydig.com/rom.....links.html) je odkaz na stránky s modelama, co se specializují na romantické obálky – to je taky zajímavé 🙂
  Dito, předešlé jsou ty dvě, co má Renka už uvedené na záložce pro Cook – taky z Levných knih

 5. Dita podotýká:

  No telefon na něj nemám, ale zajímalo by mě, jak se jmenují ty předešlé (či následující) díly, jelikož jsem si jistá, že nějaké jsou. jsem asi v polovině a zatím to vypadá dobře, i když převratné dílko to není. Jen doufám, že tam nebude nějaké nesmyslné nedorozumění, které všechno zkazí a přitom by se vyřešilo dvouminutovou konverzací. Ta tuhle zápletku totiž začínám být strašně háklivá.

 6. Janka podotýká:

  Třetí díl Ashton/Rosemoor série.
  Hm na obálku moc nevidím…je taká prťavá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*