RUBÍNOVÁ RŮŽE

Carolyne SWANN

V originále ??název nenalezen

vydalo Baronet 2007

Swann: Rubínová růže Anotace :

Francie

V Languedoku, půvabném kraji jižní Francie, se na panství Aronde koná velkolepá svatba, hrabě de Neuvillant vdává svoji starší dceru. Zatímco nevěsta prožívá den plný radostného očekávání, její o mnoho let mladší sestřička Sophie se mezi svatebčany nudí. Využije nepozornosti chůvy a vydá se na projížďku na koni. Její dobrodružství málem končí tragicky, avšak osud jí postaví do cesty neznámého mladíka, pravděpodobně lovčího z některého z okolních panství. Uběhne osm dlouhých let a hrabě de Neuvillant musí splnit ještě jednu povinnost – najít vhodného manžela teď již dospělé Sophii. Bojí se však, že pokud zemře dřív, než ji provdá, stane se dívčiným poručníkem Jacques, manžel jeho starší dcery, a ožebračí ji. Vybere jí proto za manžela svého přítele z mládí, Armanda de Tencin. Nerovné manželství však netrvá dlouho, neboť Armand se jednoho dne nevrátí z lovu. Bohaté vdově není dopřán klid. Opět se přihlásí – jako její zákonitý zástupce – švagr Jacques. A právě v té chvíli se znovu objeví neznámý lovčí…?

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen:

Po Smaragdové a Azurové sérii začíná u nás vycházet série Rubínová. Tedy zřejmě…tohle je první rubínové dílko.
Přiznávám, že k téhle autorce jsem láskou nezahořela, ale po dlouhém čase odmlky jsem si řekla, že možná bude další série aspoň trošku kvalitnější. Nu, dle mého nebyla. 🙁

Anotace je vcelku obsáhlá, takže zbývá ve stručnosti dodat, že hrdinka mi přišla jako prosťoučká a rozmazlená dívenka, občas se značně rozmarným chováním. Sice postupně dospívala, ale její myšlenkové pochody (a vlastně nejen její) zůstaly poněkud jednoduché a naivní. Tudíž byl děj dost předvídatelný a snad s výjimkou jednoho únosu si o nějakých velkých překvapeních může čtenář nechat zdát.
I když – jedna pasáž mě přece jen překvapila…Už už mělo dojít ke šťastnému konci, on a ona si vyznali lásku, a než ji on stihl požádat o ruku, dozvěděl se, že ona je dědičkou obrovského jmění. Myslíte, že ten dobrák zajásal, že jeho milovaná přidá k jeho majetku další kousek? Omyl! On ze vztahu vycouval, neb by si lidé mohli myslet, že si ji chce vzít pro peníze. Tomu říkám hrdost… …
Ale nebojte se, nakonec samozřejmě vše dopadlo jak má.
No, pokud někdo potřebuje opravdu lehkou oddechovku a nebude pitvat jednoduchost postav, tahle kniha je jeho. Nakonec, nějaké deštivé, nudné odpoledne by určitě zaplnila. Ovšem kdo čeká žhavější scénky, dočká se maximálně něžných a cudných polibků.

Ačkoliv podle zmínky na knižním přebalu žije autorka v jižní Anglii, víc o ní nevím. Všechny její knihy mají děj situován do Francie, je tedy možné, že tam někdy žila, nebo o dějinách Francie aspoň studovala. Ovšem zatím jsem nenarazila na žádné její stránky, takže se můžeme jen domýšlet.

Zdroj anotace a obrázku - Baronet
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 2,29 (7 x)
Loading...
O autorovi: jahu (216 článků)


odkaz

Článek napsala jahu dne 30.7.2008 v 21:37 a je zařazený do rubriky SWANN Carolyne *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “RUBÍNOVÁ RŮŽE”

 1. lasik podotýká:

  Zdravím. Četla jsem od ní Smaragdovou touhu, prsten a hřích. Touha se mi celkem líbila, děj neměl žádné veliké emoční skoky, spíš si pořád jen tak tiše plynul. Prsten byl živější, i když si taky užijete hromadu popisu oblečení, jídla a dějepisu, romantiky poméně, erotika už vůbec. Hřích na tom byl podobně. Všechny tři knížky jsou spíš klidné (teda až na první noc hlavních hrdinů v Hříchu, to je drsné), nechytlo mě tam žádné drama, žádná vášeň, no nevím. Spíš bych je dala přečíst babičce.

 2. renka podotýká:

  jahu: no fotka tam je, ale obrázek je obrázek a jen na internetu jsou jich miliardy

 3. jahu podotýká:

  Hm, pokud by to byla zakuklenka česká, pak by si s mystifikací dali dost práce. V knize je totiž i její foto, a stručný popisek, který toho ovšem kromě té Anglie mnoho neříká…

 4. Kate podotýká:

  Nebo C. Swann třeba není ani žena…..:)
  Já se této tajemné autorky musím trochu zastat- četla jsem od ní myslím zatím tři knihy – Smaragdová naděje, Azurové naděje a obzory a knihy se mi celkem líbily, sexuální scény mi v knihách nechybí a její příběhy sice nejsou strhující, ale hezky se mi četly.

 5. Janka podotýká:

  Souhlasím s tebou a navíc tomu nahrává i neexistence zahraničních webovek (a absence autorky na amazonu). Četla jsem kdysi smaragdové „něco“ a nic si z toho nepamatuju, tedy jen tu nudu a taky královu milenku se zkaženými zuby :-). Pojďme vytvářet teorie kdo by mohla být ona autorka 😆
  Mimochodem odporná obálka (asi vykradli Zorra).

 6. renka podotýká:

  Moje osobní domněnka je, že Carolyne Swann je pseudonym nějaké české autroky, která si od vymyšlené nečeské identity slibuje vysoký prodej knih. Myslím, že to i vyšlo. C.S. se poměrně prodává, a počet knih, které jí vyšly, předčí leckterou renomovanou autorku.

  Tajemná sdělení od Baronetu, která mám ale zprostředkovaně od několika z vás čtenářů, jež jsou ve smyslu, že „autorka si nepřeje, aby se uváděl originální název knihy“, a že „autorka si nepřeje, aby o ní byly sdělovány jakékoliv podrobnosti“, mou teorii jen přiživují a jsou podivná.

  Podobný problém mám i s Elizabeth O’Hara a Tess Warwick.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*