MARIE – ANDĚL V POKUŠENÍ

Marie CORDONNIERová

v originále MARIE, ANGEL IN VERSUCHUNG

vydalo Moba 2000, 2008

Cordonnier: MarieFrancie, 1436

Anotace:

„Nechť ti mé dcery přivodí zkázu!“ proklela umírající Melisanda muže, který jí proklál dýkou srdce. Guy de St. Doye zděšeně utekl. Později se však vrátil, aby zabil dcery ženy, kterou považoval za čarodějnici…

Marie-Ange, vychovaná v klášteře, je půvabná a něžná jako anděl – a je vydána do rukou muže, kterého všichni nazývají ďáblem. Láska, kterou k tomuto bezohlednému muži cítí, ji může zavést jedině do pekla. Nebo snad existuje reálná naděje dokázat ďáblovi, že skutečně může být nebe na zemi?

Osudy třetí z dcer Melisandy de Guines, již švagr pro její krásu považoval za čarodějnici a ze zloby, že ho odmítla, jí proklál srdce dýkou…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

Zatím nejlepší, v pořadí třetí část série Dcery čarodějnice.

Musím říct, že dokonale ctnostné hrdinky, které radši strčí katovi hlavu na špalek, než aby se svým životem něco dělaly, mi silně lezou na nervy. Nicméně u tohohle příběhu jsem seznala, že má svůj půvab. Přečetla jsem ho téměř jedním dechem (což ovšem není nic složitého, vzhledem k malému poštu stran).

Asi Vám trochu osvětlím příběh. Všechny čtyři Melisandiny dcery se díky krutosti strýce a válečné vřavě rozprchly do celého království. Osud je jednu po druhé přivádí zpět do cesty původci jejich strastí, ale také k milující rodině. Cestou každá najde toho pravého jako bonus.

Marie skončila v klášteře. Její jméno je vlastně Marie – Inconnue, což cca znamená Marie Neznámá. Marie – Ange (Marie Anděl) jí říká jen její osudem vyvolený Ivo de Chazan alias Ďábel. Vidíte to? Anděl… a Ďábel… Jedna z chovanek kláštera utíká, a na cestu sebou bere právě Marii. Díky ní a nebývalé laskavosti pana de Chazan se dostává ke královnině dvoru. Svým zpěvem a půvabem nakonec okouzlí i krále, což ovšem pan de Chazan nese dost nelibě. Pak se do toho zamotá osudový padouch, no a vše je potřeba rozmotat až do šťastného konce.

Příběh je celkem milý, můžeme sledovat souboj obou milenců s jejich vášní. Nakonec samozřejmě oba prohrají. Pak začnou gradovat temné stránky příběhu. Sladkobolný konec jsem už musela trochu přetrpět, ale i to je pro autorku dost typické. Navíc, stejně jako její sestra, je Marie obdařena ne úplně běžnými schopnostmi. Pokud Vás tohle neodrazuje, čtěte, protože mně se tenhle příběh docela líbil.

(zdroj anotace a obrázku: Moba)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,65 (17 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 7.8.2008 v 15:47 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “MARIE – ANDĚL V POKUŠENÍ”

 1. bajca podotýká:

  Vůbec se nemusíš omlouvat. Tak ať Ti Filípek dělá samou radost.

 2. Bronze1 podotýká:

  To už je malýmu osm měsíců, sakra ten čas, ale letí. Doufám, že ti dělá jen samou radost. 🙂

 3. renka podotýká:

  to bajca: Ano, já vím, časem se tu určitě objeví… Mám ji na hromádce „přečíst pro rčk“, ale můj osmiměsíční Filípek je teď důležitější než jakákoliv hromádka knih, takže se tímto omlouvám za to, že už na čtení a tudíž nové články nemám zdaleka tolik času jako dřív.

 4. bajca podotýká:

  Ahoj, tvé stránky jsou skvělé. V téhle sérii jěště chybí poslední díl Vivien – otrokyně lásky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*