PRINC Z POWYS

Julia LONDONová

v originále THE PERILS OF PURSUING A PRINCE

vydalo KMa 2008

London: Princ z PowysLlanmair, Wales, 1820

Anotace:

Tři mladé šlechtičny se ocitnou bez finančních prostředků. Každá po svém způsobu hledá místo v životě a řeší problém, jak se zabezpečit… A možná, jak si najít manžela svých snů.

Po smrti své opatrovnice zůstává Greer Fairchildová bez prostředků a jedinou nadějí, jak se vyhnout manželství s prvním nápadníkem, který požádá o její ruku, je odcestovat do Walesu a vyhledat dědictví, o kterém si však ani není jistá, zda skutečně existuje. 

Údajné dědictví má v držení Rhodrick Glendower, hrabě z Randoru, známý také jako princ z Powys. Ačkoliv se o princi říká, že je hrubý, bez skurpulí a dokonce vrah, Greer si v žádném případě nepřipouští, že by jí mohl odmítnout dědictví vydat. Na jejich setkání je však cosi záhadně předurčeného a oba propadají kouzlu osudu.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No, je jasné, že princ z Powys nebude takový měkkota, aby vydal poměrně velkou částku peněz neznámé dívce, která tvrdí, že je jedinou dědičkou rodiny Vaughanových, a požaduje nějaký důkaz její identity. Obzvláště když okolnosti jejího objevení se na Llanmairu jsou podezřelé, a neslouží ke cti milé slečny Greer Fairchildové.

A protože jsme ve Walesu, neobejdeme se tu ani bez duchů. Pokud Vám to vadí, tak varuji, i když mně moc problém nedělali. Wales je Wales.

Byla jsem překvapená panem Percym, kterého si možná pamatujete z předchozího dílu z dopisů Greer sestřenicím.

Příběh se mi celkově líbil, dobře se četl, spousta vášně, i když na Svedení s velkým S si počkáte až do strany 257. Takže ho řadím k nadprůměru.

Co mi zážitek kazilo: obrázek, jednak vůbec teda neodpovídá popisu hrdiny v knize. Měl by to být Goliáš, tmavý, s ostrými rysy a výraznou jizvou na tváři, budící spíš strach, než něžné city. Na obálce máme nějakého střízlíka s tváří jak panenka, jestli má na tváři jizvu, tak takovou, že vypadá spíš jako vráska nebo stín. A ta ženská v pozadí…

Dále : bohužel u KMa samozřejmé množství překlepů, kdy často člověk nevěděl, zda to či ono udělal on nebo ona.

A naposledy: překlad názvu. Chápu, že mnou nabízená „rizika (proná)sledování prince“ nejsou libozvučná, ale já nejsem honorovaný překladatel. Narušila se tím řada souvisejích názvů všech knih z trilogie.

(zdroj anotace a obrázku: KMa)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,48 (69 x)
Loading...

16 komentářů u „PRINC Z POWYS

  1. Skoro pět let mi tato kniha, potažmo celá série :-), ležela doma v knihovničce a já se pořád nemohla dokopat k jejímu přečtení. Tak jsem se dokopala a málem bych si nakopala, jaký skvělý příběh jsem tak dlouho odkládala!:-) Komorní atmosféra příběhu a princ – obojí bylo přesně podle mého gusta. Dávám pět hvězd a knihu ukládám na čestné místo v knihovničce (jen jedno rýpnutí – překlepů bylo v knize opravdu hodně!!!).

  2. Po Avě přichází na řadu Greer. Škoda, že další v pořadí nebyla Phoebe. Malé plus dávám KMa za obálku. Nejzajímavější části příběhu: Dědictví – Barvoslepost – Tajuplný dům. Knížce dávám čtyři hvězdičky, protože mám ráda romantický děj. Ještě mám doma knížku Podvedený vikomt a potom už se zase budu muset podívat po něčem novém…

  3. tato knížka se mi velice líbila četla jsem jí asi 3x. julia londonová je moje nejmilejší spisovatelka mam od ní snad všechny knížky 🙂

  4. Ty překlepy mě opravdu občas zmátly. Často jsem si musela větu přečíst znovu, abych pochopila. Ale jinak se to četlo pěkně, Percy mi brnkal na nervy vždy, když otevřel pusu a dost dlouho jsem byla napjatá, co se toho domu týče. ****

  5. Kniha se mi moc líbila. Ikdyž po té scéně na kanapi bych se nedivila kdyby slečně Greer a Percymu princ ukazal dveře. Percy mě vážně docela sklamal co se týče jeho povahy. Člověk by si myslel jakej to není hodnej pán a on zatím… Ale princ se mi tam líbil asi ze všech nejvíc. Jenom by mě zajímala jeho jizva táhnoucí se od oka do půlky tváře, když na obrázku je jen nějakej hezoun co má tvářičku jako dětská prdélka:-) no kdo ví??? Té duchařiny tam až tak moc zase nebylo. Myslela jsem, že to bude horší, ale nějací duchové se tam objevili až ke konci. Takže se to dalo přežít. Doufám, že seženu i zbytek trilogie o debutantkách:-) asi si zase zajdu na nějake ty nákupy…

  6. Četla jsem jako poslední a líbila se mi úplně nejvíc. Super je ta scéna se zrcadlem. Trochu mě zarazilo, že Percy sbalil prachy a zmizel, čekala jsem, že se ještě vynoří. Greer se nepředvedla jako zdrženlivá květinka, což jsem jí měla po té scénce na kanapi s P trochu za zlé. Pěkné počteníčko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..