PODVEDENÝ VIKOMT

Julia LONDONová

v originále THE DANGERS OF DECEIVEING THE VISCOUNT

vydalo KMa 2008

London: Podvedený vikomtAnglie, 1822

Anotace:

Lady Phoebe Fairchildová si velmi dobře uvědomuje, že společenská smetánka by byla zděšena, kdyby zjistila, že mladá dáma urozeného původu si vydělává na živobytí prací. Proto se rozhodne prodávat své nádherné, ručně ušité toalety, pod fiktivním jménem. Když jí okolnosti zavedou na panství Williama Darbyho, vikomta Summerfielda, kde má ušít společenské šaty pro jeho sestry, vydává se za vdovu – madame Dupree.

Pozice služebné je pro ni nepříjemná, ale ještě víc má strach z vikomta, ke kterému ji něco neodolatelně přitahuje. Je ďábelsky atraktivní a bezostyšně svůdný – a když jí nabídne, aby se stala jeho milenkou, Phoebe je v pokušení jeho návrh přijmout. Jak mezi nimi roste touha a hrozící možnost odhalení jejich citu, Phoebe se ocitá v nebezpečí, že ztratí svou dobrou pověst, zaměstnání – a šanci stát se nevěstou muže, jehož vášeň si ji navždy podmanila.

Hodnocení:  skoro  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tady se autorka příběhem moc trefila do mého vkusu. Vlastně je to variace na Popelku, i když Phoebe se jí stává z pozice velmi dobře situované šlechtičny, a jen následkem ošklivého vydírání. Upřímně, Phoebe mě trochu namíchla, že se takhle vydírat nechala, ale zas kdyby ne, tak by šlo o jiný příběh.

A taky si to pěkně zavařila, protože o „švadlence“ movitý vikomt, dbající na povinnosti k rodu, nemůže jako o manželce uvažovat, a proto se rozhlíží jinde. Phoebe je z toho na prášky, ale tak nějak má svázané ruce. On totiž muž, který se dozví, že byl podveden, to je neřízená střela. 

Překladatelka je jiná, než u Prince z Powys, což je, zdá se, hlavním důvodem, proč tu je méně překlepů a řádění šotků. Za což paní Maškové děkuji.

Co se týče ilustrace, tak tedy na to, že má být vikomt krasavcem – Adonisem, ten habán na titulce fákt není můj typ. A unylá prsatá a blonďatá jezdkyně v pozadí taky nějak nesplňuje vysoké nároky mé představivosti ohledně Phoebe. Ale možná je to jen můj problém.

Celkový verdikt: doporučuji ke čtení.

(zdroj anotacea obrázku: KMa)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,45 (66 x)
Loading...

15 komentářů u „PODVEDENÝ VIKOMT

  1. Tak nevím, hlavní hrdina by měl míň mlsně přemýšlet o prznění švadlen a místo toho dát do pořádku svoji rodinu. To že to chuděrky měli těžký, je neomlouvá. Kdyby se takhle chovali moji sourozenci, tak nedělám nic jiného, než že je střídavě zavírám o hladu do komory a střídavé tělesně trestám, dokud by nezačali poslouchat. Také nemám ráda, tělesnou touhu na první pohled, knihu to tak dělá velmi nudnou. Mimochodem souhlasím s příšerností obálky. Už jsem potkala hezčí transsexuály.

  2. Zuzka: Jo budu ju muset vylepšit tím že ju obalím něcím jiným… 🙂

  3. Peťule: Ty budeš předělávat obálku? Já mám doma také všechny tři knihy o debutantkách a všechny byly super, ale tahle byla prostě nejlepší…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..