Hana Marie KÖRNEROVÁ

kornerova-hana-marie.jpgHana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Již od dětství si tzv. psala do šuplíku, ale nejdřív se z ní stala zdravotní sestřička a teprve v roce 1993 opravdová spisovatelka, a to když vyšla její historicko-romantická sága Pán hor.

V devadesátých letech vycházely její příběhy ve vydavatelství Ivo Železný v edici Večery pod lampou, tj. jednalo se o krátké zhruba 60-120 stránkové brožované příběhy.

Nejznámější její knihou je bezesporu román Andělská tvář, který byl v roce 2002 zfilmován. Letos autorka dopsala jeho pokračování.

Hana Marie Körnerová žije s manželem střídavě v Hřídelci a v Podkrkonoší. Při psaní jí dělají společnost její psi a kočky a rozptýlení obstarají děti a vnoučata, které ji často navštěvují. Ráda sedává u krbu v hale nebo u stolku na terase či na zápraží renovovaného domku. A nápady do knih často přicházejí při chvilkách relaxace ve vaně.

Série Andělská tvář:

Série Pán hor:

  • Rozdělení příběhů u Ikaru – Pán hor 5 –  Věno slečny Isabelly a Panský dům a kniha Pán hor 6 obsahuje Rub a líc láskyNávrat domů, Epilog. Jinak druhé vydání Pána hor 1-4 odpovídá původnímu prvnímu.

Série Sestřičko:

  • Prosím vás, sestřičko
  • Děkuji, sestřičko

Série Sestry:

  • Kočár do neznáma
  • Třetí přístav
  • Druhý břeh

Samostatné romány:

Povídková kniha

(zdroj bia volně:
http://www.daemon.cz/autor/4895/kornerova-hana-marie.htm;
http://www.tydeniktelevize.cz/scripts/detail.php?id=10587;
zdroj obrázku: z knihy Andělská tvář, 2.vydání, r. 2002)

34 komentářů u „Hana Marie KÖRNEROVÁ

  1. V květnu na Světě knihy v Praze bude H.M.K. podepisovat své knížky.

  2. Dočetla jsem Pozlacenou klec a jsem dost zklamaná. Čekala jsem, kdy se tam konečně začne něco dít, kdy se rozjede příběh, až jsem byla asi ve dvou třetinách a došlo mi, že už se nic nerozjede. Opravdu jsem měla celou knížku pocit, že ta hlavní část musí teprve přijít. Bylo to takové nemastné neslané. Nenadchne, neurazí… V porovnání s Andělskou tváří a ságou Pán hor celkem slabá knížka. Kdybych zamhouřila obě oči, dala bych asi tři hvězdičky, ale jenom proto, že jde o tuto autorku.

  3. Eti: Zkusila bych to přes vydavatelství. Vydává ji Moba a Knižní klub, zkusila bych spíš brněnskou Mobu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..