VYVOLENÁ DÁMA

Stephanie LAURENS

v originále THE LADY CHOSEN

vydalo Baronet 2008

Laurens: Vyvolená dámaLondýn, 1815

Anotace:

Tento příběh představuje českým čtenářům jednu z nejoblíbenějších romantických spisovatelek, která, ač pochází a žije v Austrálii, je populární v celém anglosaském světě. Je však též úvodním románem cyklu o sedmi členech Klubu Bastion, z nichž každý potká svou životní lásku.
Tristan Wemyss, hrabě z Trenthamu, je v úzkých. Musí se do roka oženit, nebo přijde o dědictví. Když už to musí být, nechce se spolehnout na dohazovačky, vybere si podle svého vkusu a jeho volbou se stane krásná Leonora Carlingová ze sousedství, navíc oduševnělá a vášnivá, která však bohužel zatím o manželství nechce ani slyšet.
Avšak Tristan je zkušený a porážky nepřijímá. A tak, když se objeví záhadný muž, který se snaží sousedy zastrašit a vypudit z jejich domova, chopí se příležitosti a nabídne své služby – jako ochránce, svůdce a snad i manžel.

Úvodní román cyklu Klub Bastion

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:   a 1/2

V knížce se dozvíte, kdo, jak a proč zakládá klub Bastion. V anotaci se sice píše, že je to úvodní román, ale tak nějak v doslovu se dozvíte, proč celá série vznikla, a že za to může  román jiný – Captain Jack’s Woman (1977 – týjo, to je dávno). V něm se vyskytuje postava Antonyho „Tonyho“ Blakea, která si žádala svůj vlastní příběh. A v téhle sérii ho dostala. Měl by vyjít v listopadu 2008 pod českým názvem Gentlemanova čest.

Jsem trochu zklamaná. Vy se můžete těšit na sdostatek vášnivých scén, při kterých se kniha viditelně zahřívá. Ale já si říkám, proč poslední dobou každá historická romance, kterou otevřu, je vlastně historickou detektivkou, která má připojený jako bonus erotický příběh dvou osamělých lidí, kteří  se nad mrtvolami, převleky a neznámým nebezpečím dají dohromady. Mám detektivky celkem ráda, ale dávám přednost klasickým; a romance mám ještě radši.Uvidíme, jak to bude s dalším členem klubu Bastion, ale vzhledem k minulosti členů klubu se obávám, že se detektivním zápletkám nevyhneme.

Co kniha obsahuje: kromě již zmiňovaných vášnivě a drze hambatých scén také spoustu stránek. Rozsah knihy je celkem neobvyklý, celých 428 stran příběhu (teda pokud přičtu seznam členů klubu a prázdnou stránku za ním). Na straně 291 nám Leonora poskytne brilantní sebepsychoanalýzu, která znamená zlom v příběhu. Navíc hrdina, ač dominantní samec a despota, který jde tvrdě za svým cílem,  je nucen přijmout Leonoru jako rovnocennou partnerku i s jejím logickým, ale demagogickým vysvětlením jejích činů, které se Tristanovi poněkud nezamlouvají.

Co se mi nelíbilo – mimo již popsané únavy detektivkami: výstupní kontrola dílka. Teda tolik tiskařských šotků jsem zatím viděla řádit jen u Levných knih. Kromě chybějících či přebývajích písmen, výrazů kdy on dělala a ona dělal, to bylo ještě přiřčení některých činů nebo replik v dialogu nesprávné osobě. A přitom v angličtině jsou zájmena snad v každé větě… A obrázek? Nakreslená hrdinka se tváří, jako by právě spolkla žábu…

Také mě pobavila návštěva údržbáře… V georgiánské době se jen tak mírnix-týrnix nějaký neznámý údržbář vpašuje do domu a …. (nepovím)! V době, kdy bez správných konexí ani služka nemohla získat u smetánky práci! A prosím vás, nebyl ten člověk z OPBH? 😉

Můj konečný verdikt: vhodné pro milovníky detektivek a velké porce svádění kdekoliv.

P.S.: Jo a mimochodem, příběhem se nám mihne Devil Cynster z Nevinného potěšení, tenkrát ještě svoboden a tajemný…

(zdroj anotace a obrázku: Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,65 (40 x)

Loading...

3 komentáře u „VYVOLENÁ DÁMA

  1. Mě se tahle knížečka vcelku zamlouvala až na ty tikové chyby a zmiňovaného Devila Cynstera – když já jsem zvykla na „Ďábla“ od IKARu… Neumím anglicky a takhle si to víc vychutnám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..