USPĚCHANÉ ZÁSNUBY

Alexandra BASSETT

v originále HIS CHOSEN BRIDE

vydalo Alpress, 2008

Bassett: Uspěchané zásnubyAnotace:

Abigail se považuje za ošklivé káčátko, kterému není souzeno potkat muže svých snů. A tak lásku a milostná dobrodružství prožívá aspoň v románech, které tajně píše a vydává pod pseudonymem. Zatímco její krásné sestry myslí jen na módu a vhodné ženichy, důvtipná Abigail se pilně vzdělává. Poklidné dny na venkovském sídle převrátí naruby jediná večeře s neobvyklým hostem. A to dívky ještě netuší, jaké plány spřádá jejich otec.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zbrusu nový počinek Alpressu a zatím nová, neozkoušená a neokoukaná autorka. A milé překvapení.

Posledně jsem si stěžovala, že v současnosti vydávaných historických romancích je to samá detektivka a hromada mrtvol, tak i když tady se také taková minikriminálmí zápletčička objeví, rozhodně není osou příběhu, spíše zpestřením. Však uvidíte 😉 . Jinak mají hrdinové svých problémů dost na to, aby příběh mohl oželet stíhání padouchů.

Zejména Aby má docela průšvih. Její rodina neví, že je poměrně úspěšnou spisovatelkou ženských románů. A ona zas neví, že si chudák píše scénáře svého vlastního osudu. A přitom už měla přesnou představu o tom, jak její život bude vypadat…

Nathan Cantrell se pro změnu vrátil z napoleonských válek s velkými plány, jak zvelebí rodinné sídlo a majetek. Ovšem zjišťuje, že má v držení jen dluhy, a dlužní úpisy pro změnu drží v ruce jeho soused, otec Abigail. A ten za ně něco chce, něco, co se mu rozhodně nebude líbit. Nebo nakonec ano?

Oba hrdinové mají rodinu k pohledání. Po dlouhé době jsem se nad knihou opět smála na veřejnosti. Takže moje konečné hodnocení je: pokud máte rádi příběhy, kde si autorka ze svých postav umí tropit i šprýmy, neváhejte se čtením.

Já takové příběhy ráda mám. A moc se tudíž těším, čím nás Alpress obdaří příště. Bohužel A.B. zatím publikovala jen dva příběhy, druhý se jmenuje My Favourite Marquess, tak třeba se k nám brzy dostane.

(zdroj anotace a obr.: Alpress)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,97 (39 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 24.9.2008 v 10:47 a je zařazený do rubriky BASSETT Alexandra *Regentská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “USPĚCHANÉ ZÁSNUBY”

 1. Snilek podotýká:

  Vybrala jsem si knížku podle popisu, vypadala ze bude mit potenciál … Bože jak ja se spletla ! Začátek byl příjemný ale pak se dej neuvěřitelně vlekl, chování hrdinu s prominutím na facku … někomu se muže líbit za me bohužel maximálně 2 *.

 2. luci33 podotýká:

  Tak nevím, začátek byl super, scéna v rybníku byla neotřelá, při vypadnutí Violet z kočáru jsem se smála až mi tekly slzy a pak jsem se najednou začala nudit. Měla jsem chuť hrdiny pošťouchnout koštětem, aby se už něco dělo. Opravdu nevím,proč to autorka tolik natahovala. Po briskním začátku takové sáhodlouhé melodrama. Jako plus však hodnotím již zmíněnou absenci milenek. Velmi osvěžující.

 3. admin (Renka) podotýká:

  Čtu to znova, protože jsem většinu děje zapomněla, ale líbí se mi to i podruhé

 4. Gabča podotýká:

  přečetla jsem 2 kapitoly protože to měla na táboře kámoška je to velmi pěkná knížka

 5. katja podotýká:

  prave som ju docitala, bolo to take…velmi mileee
  a az velmi sladke. 🙂 Urcite pekna zmena pre mna.
  Sice ma to az tak nenadchlo, ale davam 4 hviezdicky.
  🙂 Konecne normalny hrdina, ktory neriesil milenky,
  nebol to ziaden „superman“, normalny chlap z masa a
  kosti. 😀 A okolo ludia, ktori mali svoje chyby,
  ziadne dokonale postavy. A samozrejme par krat som
  sa z chuti zasmiala 🙂

 6. Dita podotýká:

  Neměla jsem asi svůj den. Na knihu jsem se moc těšila, dokonce jsem si ji šla koupit do knihkupectví hned po jejím vyjití a nečekala jsem až nakladatelství vydá něco jiného, a já si pak všechno objednala na netu s hezkou slevou. Jenže kniha mě spíš zklamala. Dialogy se mi líbily, některé byly opravdu vtipné, ale měla jsem pocit, že jsem to už někde všechno četla. Hlavní postavy by mi byly sympatické, kdyby mi tolik nepřipomínaly některé postavy od brockway nebo Quinn. Navíc mi nepřišlo, že by z něčeho mělo vyplývat, že je hlavní hrdinka nehezká a nemocně vypadající, spíš mi to přišlo jako „culíkovo-brýlový syndrom“. znáte to, lavní hrdinka nosí brýle a culík a všichni si myslí, že je děsně ošklivá, pak si rozpustí vlasy a sundá si brýle a hle – z ošklivého káčátka je labuť. Takže já bych dala tak tři maximálně, protože jsem se docela dost nudila. A jak psala JAHU, některé pasáže mi k tomu ostatními opravdu neseděly.

 7. jahu podotýká:

  První dílko této autorky se mi líbilo, hrdinové se špičkovali s ironickým humorem, děj nenudil. Jen v důvěrných chvilkách skoro jako by to psal někdo jiný, příliš přeslazené, to mi nesedlo. Ale odpouštím, jinak jsem byla spokojená.

 8. renka podotýká:

  Mimochodem, tuhle knížku doporučuji našemu (pravděpodobně velmi osamocenému) čtenáři RČK s přezdívkou Nikdo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*