STRÁŽCE

Nicole JORDAN

v originále MASTER OF TEMPTATION

vydalo Domino 2005

strazce1813-1814 Ostrov Cyrena, Středomoří + Londýn, Anglie

Max Leighton byl nejen uznávaným vojevůdcem, ale také zosobněním touhy všech žen. Osud ho zavedl na jeden ostrov ve Středozemí, kde poznal krásnou léčitelku Caru. Ta chtěla Maxovi zpočátku zahojit především šrámy na duši, které utrpěl ve válce, ale nakonec s ním prožila noc plnou vášně. Pouhý jeho dotek ji přiváděl na pokraj slastného šílenství a vzpomínky na chvíle v jeho objetí se jí vracely ještě dlouho poté, co se jejich cesty rozešly…

Ani Max nedokázal zapomenout. Po návratu do Londýna zjistil, že ho pozlátko honosných bálů nudí, a tak se vypravil zpět za svou andělskou pokušitelkou. Jeho romantickými představami však otřese zjištění, že Cara vede dvojí život: není jen laskavou léčitelkou, ale také členkou tajného společenství Strážců, které má za cíl bojovat proti tyranii a bezpráví.

Cara sice Maxe zoufale miluje, ale protože se nedokáže vzdát svého způsobu života a nevěří, že by jej chtěl Max sdílet, odmítne jeho nabídku k sňatku. Vzápětí je společenstvem vyslána na nebezpečnou výpravu do šejkova harému, kde sama málem upadne do zajetí. Dokáže ji Max zachránit a přesvědčit ji, že pro ni bude tím nejlepším strážcem?

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oficiální anotace k této knize je tentokrát natolik obsáhlá, že k ději samotnému bych mohla už jen prozradit konec, a to neudělám. 😉

Takže tentokrát jen stručně – jedná se o úvodní knihu ze série Strážců meče a Max chce na válečné útrapy co nejdřív zapomenout, a tak po návratu z války proti Napoleonovi pobývá v Londýně. Zdejší život ho však ubíjí, neboť se stal terčem pro vdavekchtivé londýnské slečinky. Když jednoho dne v Londýně nečekaně potkává Caru, je mu jasné, že znovu už ji ze svého života zmizet nenechá.

Cara přijela do Londýna za vikomtem Thornem, požádat ho o pomoc při pátrání po unesené známé Strážců – lady Isabelle. Max a Thorne se znají, Max mu nabídne svou pomoc, a tak Cara s Maxem odjíždějí zpět na Cyrenu (zde upřesňuji anotaci 😉 ) připravit se na záchrannou misi.

Jak už je v knihách této autorky zvykem o vášnivé scény tu nouze není, ovšem v tomto případě reálnost příběhu pokulhává. Přesto se mi kniha četla vcelku příjemně, je to taková nenáročná oddychovka, ale chvílemi už mě Cara silně štvala tou svou nezávislostí a hraním si na spasitelku světa.

Zkrátka, dle mého, se jedná o příběh, který sice nenadchne, ale ani neurazí. Autorka však už napsala pár lepších knih…

A příběhem se mihnou i hrdinové dalších knih, již zmiňovaný vikomt Thorne a Alex Ryder.

(zdroj anotace vč. obrázku www.dominoknihy.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 2,50 (14 x)
Loading...

1 komentář u „STRÁŽCE

  1. Řád Strážců mi připadal jako neskutečná banda diletantů, samotná love story byla OK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..