24. března 2007

PLAMEN V SRDCI

Kathleen E.WOODIWISS

V originále THE ELUSIVE FLAME,

vydalo Ikar 2000

Plamen v srdci

Anotace : Ikar

1825

Cerynise Kendallová musí po smrti svého otce opustit dům v Londýně a ocitá se zcela bez prostředků.
Rozhodne se vrátit do Ameriky a jedinou její nadějí je námořní kapitán a dobrodruh Beauregard Birmingham, dávný rodinný přítel. Beau souhlasí s formálním sňatkem, aby Cerynise ochránil před skandálem, a spolu se vydávají na dalekou plavbu, na níž je čekají nejen divoké bouře a nebezpečný nepřítel, ale i zlověstná tajemství minulosti a vášnivá láska…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Opět jeden příklad zavádějící anotace.

17-tileté Cerynise nezemřel otec, ale „tetička“ Lydie. A protože ona dáma nebyla skutečná příbuzná, dívka věděla, že její dočasný pobyt v Anglii končí. Jen netušila, jak rychlé to bude. Lydie totiž měla pravého synovce, což je pěkný padouch, a ten hned po smrti tety nastoupí do domu, milou Cerynise vyhodí na ulici, a to doslova, jen v tom, co má zrovna na sobě.

Tak se zoufalá a promrzlá Cerynise ubírá k přístavu, aby našla loď, co ji odveze zpět do Ameriky. Pravda, bez peněz to není zrovna snadné. Naštěstí narazí na přítele z dětství, který „čirou náhodou“ vlastní loď, odplouvajících do jejich domoviny….

Zbytek příběhu už bude na vás. Hezky se to čte, i když bych našla pár připomínek k příliš dlouhé plavbě. Cerynise hodně maluje (v tom je dost dobrá), pak flirtuje se svým manželem (v tom docela taky), ale hlavně se snaží ubránit přílišným důvěrnostem, které se jí zdají vzhledem k formálnosti manželství nevhodné. Co kdyby otěhotněla!

No, stejně se to stane, a chudák manžel to ani netuší. To bude překvápko!

A co mě ještě pobavilo?

str.5 : „Cerynise stiskla dlaně a zabořila je do objemné sukně z tuhého černého taftu….“ = oblečení, v kterém ji pak vyhodili z domu. A poté co ji promoklou a omdlelou uložili na lodi ?
…str.31 : „A moje šaty? Kde jsou?“ „Samet byl před chvílí ještě vlhký….“
Není nad přeměnu hmoty. 😉

A pokud máte rádi grotesky, těšte se na konec příběhu. Hrdinka tam brání svůj život před 2 násilníky. A stojí to fakt zato…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,46 (95 x)
Loading...
do rubriky: WOODIWISS Kathleen E. *Amerika /Štítky:
5. února 2008

ŽHAVÉ LÍBÁNKY

Kathleen E. WOODIWISS

v originále A SEASON BEYOND A KISS

vydalo Ikar EG 2001

zhave-libanky.jpg

Jižní Karolína, 1808.

Anotace:

Raelynn doufá, že po boku rejdařského magnáta Jeffa Birminghama zapomene na bolest ze ztráty rodičů a příkoří, které ji vyhnaly z Anglie do Jižní Krolíny. Její naděje však dostává trhliny. Ať se Raelynn sebevíc snaží zacpávat uši, pomluvy na ni dorážejí jako vosy. Nemůže popřít výjev, kterého byla sama svědkem, přestože ocejchuje milovaného Jeffa na zločince nejhoršího řádu a nutí ji uprchnout před jeho touhou a láskou. Jeff má ale čisté svědomí, a proto je odhodlaný své ohrožené štěstí bránit…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 1/2

Děj navazuje přímo na předchozí díl série: Plamen a květ, i když ho z celé trilogie psala K.E.W. poslední, patří doprostřed. Pokud byste se pustili přímo do téhle knížky, asi budete poněkud zmatení. Autorka se tam hodně odkazuje na děj v předchozí knížce. Pokud ho neznáte, nebo už si jej podrobně nepamatujete, asi nebude lehké se místy vyznat.

O čem to je: Jeff se s Raelynn oženil poněkud náhle, vlastně ji koupil od jejího strýce, který už ji předtím slíbil někomu jinému. To se stalo v předchozí knížce. Tady začínáme tím, že Raelynn Jeffa odmítá v posteli, protože o jejich svatební noci si to přihasila jakási Nell, a domáhala se svého práva na Jeffa, jakožto budoucího otce jejího nenarozeného dítěte. Nebylo jí vyhověno. Mladé manžele nakonec přemůže vzájemná přitažlivost, a jejich vztah se dá do pořádku. Ale mladý pár má tolik nepřátel, že se to pěkně zamotá. Nell je nalezena mrtvá a Raelynn má důvod si myslet, že to udělal Jeff. A brzy si to myslí celé město. Jak tohle dopadne? To už si musíte přečíst.

Neubránila jsem se obrácení očí v sloup, když na posledních stránkách naši hrdinové zjistí, že jsou do sebe zamilovaní už mnohem déle, než si mysleli…

A obrázek na titulce se mi opravdu nelíbí.

Celkově se mi knížka poněkud hůř trávila, protože nemám ráda, když některému z hrdinů hrozí hrdelní trest v kterékoliv fázi děje. Ale třeba jste na tom jinak.

(zdroj anotace + obr. Ikar E.G.)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,62 (73 x)
Loading...
do rubriky: WOODIWISS Kathleen E. *Amerika /Štítky:
27. dubna 2007

PLAMEN A KVĚT

Kathleen E. WOODIWISSová

V originále THE FLAME AND THE FLOWER,

vydalo Ikar KK 2000 (1996).

Woodiwiss: Plamen a květ '96

Anotace (Ikar KK):

Příběh Heather, ženy nevídané krásy s líbeznými křivkami, slonovinovou pletí a safírovýma očima, s tmavými vlasy, které jí sahají po pás, a Brandona, zkušeného a životem protřelého námořního kapitána, se odehrává v gregoriánském období, kdy Anglie procházela značnými změnami.
Na počátku tohoto čtivého vyprávění je Heather osmnáctiletá dívka, která, ač zvyklá na bezstarostný londýnský život, musí po smrti rodičů posluhovat lakotné tetě a nosit její staré neforemné šaty.
Z naivní půvabné dívky se postupně stává krásná a oduševnělá žena, jejíž ženství je ještě znásobeno mateřstvím.
Kouzlo její osobnosti způsobí, že se z bezohledného Brandona stává zralý a odpovědný muž, který si svou trpělivostí a oddaností nakonec získá její lásku.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podle mě nejhezčí knížka K.E.W.

Kostra příběhu je klasická Popelka, ale je tu pár odlišností. A taky jedna z mála knížek tohoto žánru, kde je hlavní hrdinka znásilněna, nikoliv proti (nebo po) své vůli svedena. Taky za to Brandon pěkně bude pykat. Dá mu pořádně zabrat, než si získá srdce své ženy. Takže pozor, žádné něžné svedení! Abyste nebyli zklamáni.

Heather po smrti otce žije u tety, která ji týrá, drží zkrátka a nenechá vydechnout od práce (strašně mě pobavila ta douška o šatech v anotaci, myslím, že to bylo to nejmenší, co Heather trápilo). A taky ji pro její krásu nenávidí z celého srdce. Ale miluje svého bratra… No a díky tomuhle bratrovi se Heather nakonec úplně nevinně dostane do spárů naddrženého námořního kapitána Brandona Birminghama, který provede, co provede. Zneuctěná Heather uteče, a vrátí se potupně k tetičce, načež všechno praskne, protože noc nezůstala bez následků. Brandon je přinucen ke sňatku. Sice ho to dost naštve, ale po Heather stále touží. A to trdlo si to ztíží ještě tím, že jí vztekle přísahá, že se jí jako manželky nikdy nedotkne. A dobře mu tak, protože Heather intimnosti nijak zvlášť nenadchly, takže je celkem spokojená.

No a tady začíná přerod ustrašené laňky v sebevědomého motýla a příběh cesty, kterou si k ní Brandom nusel pěkně vyšlapat a převědčit ji, že i v posteli může být hezky. A ještě pozor, za Heather se ještě táhne její minulost z Londýna a je to nebezpečné!

Jednoznačně doporučuju.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,64 (207 x)
Loading...
do rubriky: WOODIWISS Kathleen E. *Amerika /Štítky: