10. listopadu 2018

SLIB

Lisa KLEYPAS

v originále I WILL

vydal Baronet 2018

slib-lk1833 Londýn, Anglie

Andrew, lord Drake, byl vyškrtnut z otcovy poslední vůle pro svůj zhýralý a prostopášný život. Aby si získal zpět otcovu přízeň, rozhodne se předstírat, že se napravil.

V rámci svého plánu chce otce přesvědčit, že se dvoří počestné ženě s úmyslem oženit se s ní. Potíž je, že žádné slušné ženy nezná, až na staropanenskou sestru svého přítele, slečnu Caroline Hargreavesovou. Vydíráním přiměje zdráhavou Caroline, aby mu pomohla, a tak může šaráda začít…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížka je velice útlá, a to z prostého důvodu, původně byl tento příběh vydán jako součást antologie Wish List z roku 2001. Samostatně tato novela vyšla v roce 2016. Takže důvod, proč je příběh tak krátký, je jasný. Když s tímto vědomím budete ke knížce přistupovat, nebudete zklamaní. Příběh tedy není propracovaný tak, jak jsme u Lisiných knih zvyklí, ale o to víc je soustředěn na hlavní hrdiny. Prostě žádná omáčka kolem a šup na věc.

K ději samotnému bych dodala snad jen to, že Andrew opravdu nebyl žádný svatoušek, pil, hýřil, svedl, co chtěl, a nyní mu dochází, že bez peněz svého otce by mohl jeho způsob života doznat razantních a pro něj nechtěných změn. Tak vymyslí plán, jak být opět zahrnut do otcovy poslední vůle – nabrnkne si (samozřejmě naoko) slušnou mladou dámu. No, úplně tak jednoduché to mít nebude, i když si vybral právě Caroline – brýlatou starou pannu. Avšak když už to bude vypadat, že je ruka v rukávě a že oba hrdinové se nám zamilovali a v chudobě žít nebudou, přijde jedna nečekaná komplikace – zkrátka minulost Andrewa dostihne. Ještě že má Caroline jedno přání a k tomu milujícího bratra… 😉

Takže sečteno a podtrženo – knížka je jednohubka, kterou smlsnete raz dva – děj, ač je rychlý, tak tu najdete jak romantiku, trochu napětí, tak i humor. Caroline si hned získala mé sympatie, byla milá, vtipná a dokázala si netradičně odvážným způsobem vybojovat své štěstí. Andrewova přeměna ze zhýralce a prostopášníka na zamilovaného klaďase se nám tu odehrála v přímé úměře k délce příběhu – velice rychle. Takže nehledat detaily, vzít to jako fakt – nečtete román, pouze krátkou novelu. Za mě každopádně spokojenost – pohádka na dobrou noc za čtyři hvězdičky. 😉

A kdo si bude chtít oživit ostatní osoby, které se tu v příběhu mihnou, ať v knihovničce opráší sérii Capitol Theatre a knihu …protože jsi má, která je o nevlastním bratrovi Andrewa – Loganu Scottovi.

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (2 x)
Loading...
3. prosince 2007

… PROTOŽE JSI MÁ

Lisa KLEYPAS

V originále BECAUSE YOU’RE MINE,

vydalo Domino 2007.

Kleypas: ...protože jsi má

Anotace

(zdroj vč. obr. Domino)

Londýn, podzim 1833.

Mladá a nespoutaná Madeline Matthewsová se má provdat za stárnoucího chlípného lorda. Jí se ta vyhlídka ovšem příčí natolik, že je ochotna sama sebe společensky znemožnit, jen aby si ji hrdý snoubenec odmítl vzít. Svůj odvážný plán hodlá Madeline uskutečnit za přispění Logana Scotta, slavného herce a proslulého lamače dívčích srdcí.
Logan je živoucí legendou na divadelních prknech i v dámských ložnicích. Svou svobodu pečlivě střeží: ví totiž, že je nedílnou součástí jeho úspěchu. Pak se ale na zkoušce náhle zjeví neznámá dívka… Do divadelního světa, plného pozlátka a přetvářky, očividně nepatří, ale to hravě vyváží její krása a šarm. Všichni divadelníci jsou jí okouzlení – pouze Logan nijak neskrývá svou nevraživost.
Dokáže ho zoufalá Madeline přimět, aby potlačil bolest z dávného zklamání a přestal se bránit lásce? A bude Logan ochoten sejmout masku, pod níž před celým světem skrývá svou skutečnou osobnost?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Jsem trošku zklamaná. Nějak jsem se do toho nemohla ponořit.

Jinak v kostce: Maddy v lyceu uvidí plakát Logana Scotta a rozhodne se, že to je ten pravý který ji připraví o věneček, a tím ji zbaví nutnosti provdat se za hnusáka lorda Cliftona. Logan se ale brání. Nevinné ďouče ho natolik přitahuje, že pro ni radši nemá ani půl dobrého slova. Jenže pak Maddy přijde na pomoc chřipka a obě společně Loganův odpor zlomí. Oba si uvědomí, že to druhého velmi milují. V tu chvíli ovšem zasáhne nelítostný osud v podobě dívčina rodiče, což zase pro změnu zlomí Loganovo srdce.

No a pak se to musí nějak napravit. A o tom to je. Taky tu najdeme ztracená děcka a levobočky, touhu po pomstě, oživlé mrtvoly a střelné zbraně. Zbytek v nebesky modré knížce čeká na vás.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,48 (109 x)
Loading...
12. července 2007

NAJDU SI TĚ

Lisa KLEYPAS

V originále SOMEWHERE I’LL FIND YOU,

vydalo Domino 2007.

Kleypas: Najdu si TěAnotace (www.dominoknihy.cz):

Londýn, 1827.

Julii Wentworthové leží celý Londýn u nohou. Krásná a šarmantní herečka se hřeje na výsluní divadelního světa a dostává se jí plnými hrstmi všeho, po čem kdy toužila. Nikdo netuší, že obletovaná diva má zdrcující tajemství: manžela, jehož nezná, bojí se o něm jen zmínit… a především ho nemůže milovat. Celé roky hledal markýz Damon Savage neznámou ženu, s níž ho nekompromisní rodiče oženili proti jeho vůli. Nechtěl nic víc než právně ukončit vynucené manželství a zařídit si život po svém. Pak ovšem ke svému úžasu zjistí, že jeho manželkou je opěvovaná herečka, z níž si hodlal udělat svou milenku!
Julia s Damonem se ocitají v nelehké situaci: nalezli v sobě sice zalíbení, ale ač jsou před zákonem svoji, ve skutečnosti si nebyli souzeni. Julie se zdráhá vzdát postavení divadelní hvězdy pro téměř neznámého muže, Damon váhá, zda je pro muže v jeho postavení dobré spojit život s herečkou. Bylo by moudřejší poslechnout rozum, nebo na něj nedbat a nechat se vést hlasem srdce?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Julie Hargateová alias úspěšná divadelní diva Jessica Wentworthová si spokojeně vykračuje za svou slávou. Až její manžel, kterého od svých čtyř let neviděla, jí náhle vpadne do života. A zjistí, že je to bohatý, pohledný, mocný a velmi cílevědomý muž. Tohle se dozví z první ruky, protože jeho cílem se stane právě Jessica-Julie.

Sama Julie nám pochází z poměrně vážené a vznešené rodiny, jenže ji otec provdal ve věku, kdy ještě pomalu nosila plínky, a to ji tak namíchlo, že za sebou v 18ti práskla dveřmi a vydala se do světa múz. Damon z manželství také není nijak zvlášť rozjuchaný a oba si svorně přejí je zrušit. Jenže pak se do sebe zakoukají a vše se kupodivu zkomplikuje.

Damona mi přišlo většinou spíš líto. I když vystupuje často dominantně a despoticky, čehož se Julie děsí, protože právě před tím z domova utekla, nakonec se vzdá téměř všech požadavků, zato Julie mu moc neustoupí. V epilogu mi to přišlo jako vyloženě nerovnováha sil, když Damon jí snáší modré z nebe, a ona za to všechno… s ním spí… No, jasně, že ho miluje, ale Damon moc zpátky nedostává…

Moc se mi líbila postava Pauline, Damonovi ex-milenky, výborný prototyp mrchy. Byla tak dobře napsaná, že jsem jí místy chtěla zakroutit krčkem.

Ještě bych jen podotkla, že překladatelé opravdu musí mít i spisovatelské nadání, protože když jsem se například na str. 105 dočetla v milostné scéně, že Damonovi obličej zbrunátněl, vyvolalo to ve mně všechny možné představy jen ne romantické…

Ale knížka mě pobavila a zaujala, a myslím, že ani vy nebudete zklamaní.

Také doporučuji vaší ctěné pozornosti postavu Logana Scotta, Juliina divadelního ředitele, už v tomhle příběhu si docela „zahraje“ a v slibované knížce „… PROTOŽE JSI MÁ“, která má vyjít na podzim 2007, hraje úplně hlavní roli. Už se těším, jaká tajemství se odhalí a jak proboha nevinná dívka dobude tak střežené, opevněné a cynické srdce. Zdá se, že v téhle knížce poněkud roztálo nad Julií, ale… No, už se nemůžu dočkat!

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,26 (103 x)
Loading...