1. července 2007

GABRIELOVA ŽENA

2. část série Dva andělé - R. Schone

Robin SCHONEová

V originále GABRIEL’S WOMAN

vydalo Ikar 2004

Schone: Gabrielova žena

Michaela a Gabriela vycvičila kdysi dávno francouzská bordelmamá a udělala z nich prostituty, kteří uměli uspokojit všechny lidské touhy, ale po návratu do Londýna se jejich cesty rozešly. Michael je šťastně ženatý, přestože ho hyzdí hrůzné popáleniny. Gabriel však nosí své jizvy uvnitř a jeho luxusní veřejný dům je pastí přichystanou na nepřítele, jehož nedokáže pojmenovat. Když do Domu Gabrielova přijde bývalá guvernantka Viktorie, aby prodala jedinou cennost, která ji ještě zbývá – své panenství, Gabriel pochopí, že zoufalá žena je součástí vražedné hry jeho protivníka. Ačkoli odmítá její tělo, rozhodne se držet ji u sebe, dokud soupeře neporazí. A nevinná Viktorie je stržena do víru nebezpečí i nečekané vášně k chladnému muži, jenž nedokáže milovat ženy…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gabrielův příběh je stejně napínavý, stejně vášnivý a erotikou nabitý a současně i temný a nebezpečný jako příběh Michaela v knize Milenec. Prostě autorka namixovala perfektní koktejl výše zmíněných ingrediencí a výsledkem je příběh, který se čte jedním dechem.

Děj začíná půl roku poté, co se Michaelovi podařilo zbavit nejhorších stínů své minulosti, a to v okamžiku kdy do Domu Gabrielova přichází neznámá žena zahalená v plášti vydražit své panenství. Nejvyšší nabídku dá Gabriel, protože tuší, že tuto ženu – Viktorii mu posílá jeho dávný nepřítel – jeden z mužů, který před lety Gabriela znásilnil. Tento otřesný zážitek (jehož otřesnost nespočívala jen v samotném fyzickém aktu, ale v něčem úplně jiném) v Gabrielovi zapříčinil jeho odpor k jakémukoli fyzickému kontaktu a vysloužil Gabrielovi přezdívku „nedotknutelný anděl“.

Viktorie si však postupně svou krásou a nevinností Gabriela získává a je první ženou po více jak čtrnácti letech, které se odváží dotknout, svést ji a rovněž, které nakonec dovolí, aby se i ona dotkla jeho. Ale kdo je ten dávný a tajemný nepřítel Gabriela a rovněž i Michaela, co ho vede k takové nenávisti ke dvěma „andělům“, proč do hry nastrčil i Viktorii a jak vše dopadne, to už musíte zjistit samy.

Musím uznat, že postava Gabriela je právem autorčinou nejoblíbenější postavou, na kterou je pyšná. Gabriel je člověkem, který se z úplného dna společnosti dokázal dostat, přátelství k Michaelovi si cení nadevše a rovněž dokáže poskytnout pomoc jiným lidem ze dna společnosti. Současně je i člověkem, který ve skrytu duše zoufale touží po čisté lásce od někoho, kdo jím nebude opovrhovat pro jeho původ bezejmenného dítěte ulice a prostituta. A že se mu to podaří, to jistě už tušíte.

Jen jedna poznámka k anotaci Ikaru – Michael a Anne svatbu teprve chystají a ta se koná až na konci této knihy (a Viktorie přinese Anne zajímavý svatební dar;-)).

(zdroj anotace Ikar, zdroj obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,53 (60 x)
Loading...
11. června 2007

MILENEC

1. část série Dva andělé - R. Schone

Robin SCHONEová

V originále THE LOVER

vydalo Ikar 2002

Schone: Milenec

Stárnoucí Anne Aimesová nikdy nepoznala lásku ani sex a odhodlá se k neslýchanému kroku. Koupí si služby Michela des Anges, gigola, ke kterému pronikne blíž, než on sám čekal…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ke stručné anotaci lze dodat, že román odehrávající se v době viktoriánské Anglie je nabitý erotickými scénami od začátku až do konce, takže uchovávat z dosahu malých či dospívajících ratolestí;-)

Anne je šestatřicet a po smrti svých rodičů, jimž věnovala veškerou péči, je vcelku bohatá žena, ale dosud „nepolíbená“, a tak se rozhodne zaplatit si sex s ďábelsky krásným Michelem des Anges. Anne si Michela pamatuje z dob svého mládí, kdy se jí vryl nesmazatelně do paměti, ale on si jí tehdy ani nevšiml. Teď Anne, ačkoli ví o Michelově zranění, využije příležitosti se k němu přiblížit.

Michel před několika lety unikl z hořícího domu, v němž mu však zemřela žena, kterou miloval. Tento požár zcela změnil jeho život – z obletovaného, krásného gigola, se ze dne na den stal popálený muž (s jizvami na obličeji a rukou), na kterého se nyní všichni dívají s hrůzou, ne-li s odporem. Ne však Anne…

Michel přijme Anninu nabídku a zaváže se Anne zasvětit do tajemství erotiky a sexu, přičemž odkrývá její vášnivou povahu a schopnost rychle se učit. Anne v Michelovi pro změnu probudí city, ve které již nedoufal. A tak se původně obchodní záležitost mění ve vzájemnou přitažlivost a nakonec lásku, avšak stíny Michelovy minulosti je oba neustále ohrožují. Kdo stojí v pozadí požáru, jenž Michela připravil o milovanou ženu a o vše, co v životě měl? Kdo je ve skutečnost Michel a komu se chce pomstít? Kdo chce ublížit Anne a proč? Nezbývá, než si odpovědi přečíst;-)

Jen upozornění na závěr – kdo má slabší žaludek, tak konec knihy číst spíše nalačno:-( Přesto kniha má silný příběh, tak jsem autorce prominula ten poněkud drsný závěr. Ale happyend se koná;-)

Kniha má volné pokračování nazvané Gabrielova žena a je o příteli Michela – druhém gigolovi Gabrielovi, se kterým se seznámíte v této knize.

(zdroj vč. obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,59 (64 x)
Loading...