23. června 2013

ANGLICKÝ HRDINA

3. část série Lekce lásky - S. Enoch

Suzanne ENOCH

V originále  ENGLAND’S PERFECT HERO

 vydalo Domino 2011

 anglicky-hrdinaAnglie  cca 1819

 Anotace:

Lucinda Barrettová je poslední ze tří přítelkyň, která ještě nedostála svému slibu, totiž udělit lekci lásky některému z londýnských gentlemanů, jenž se nechová k dámám s patřičnou úctou. Její volba padne na krásného, leč neskutečně arogantního Geoffreyho Newcombea, o němž sní zástupy ctitelek a muži ho oslavují jako válečného hrdinu. I Lucinda si hýčká svůj sen: jak s Geoffreyem předstupuje před oltář…

S uskutečněním odvážného plánu jí má pomoci i Robert Carroway, muž zcela odlišného ražení. Z války se nevrátil jako hrdina, nýbrž jako zlomený člověk, jemuž je zatěžko promluvit s členy vlastní rodiny, natož aby tančil na bálech. Čím více času však Lucinda s Robertem tráví, ke svému překvapení zjišťuje, že je to právě Robert, kdo opanuje její myšlenky i srdce…

Není to vskutku snadná situace, v níž se mladá dáma ocitá: buď bude dále usilovat o přízeň žádoucího Geoffreyho a uzavře s ním velkolepý sňatek, jemuž její otec s radostí požehná – anebo dá v sázku veškeré své jistoty kvůli zoufalci jménem Robert…

Hodnocení :  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anotace toho prozrazuje tolik, že už skoro nevím, co dodat. Tak snad jen pár detailů.

Lucinda, jako poslední neprovdaná ze tří přítelkyň, si svého „studenta“ pro lekce k nápravě vybrala bez dlouhého váhání. Geoffrey je hezký, milý, zábavný a jako bývalý voják se líbí se i jejímu otci-generálovi. Přesto jeho chování ve společnosti není dle Luce bez chyby (třeba jeho pohrdání lidmi ne zrovna oblíbenými), a to si právě vytyčila jako cíl své nápravy. To, že se jí dostalo pomoci od švagra Georgiany Roberta, bylo stejně nečekané pro ni, jako pro jeho rodinu. Lucy si stále zdůrazňuje, že jsou s Robertem jen přátelé, jen netuší, proč jí v jeho blízkosti čím dál víc buší srdce…

Tak tento třetí příběh série Lekce Lásky u mě jednoznačně vede. Vlastně jsem na něm skoro nenašla chybu. Příběh Roberta, který je poslední čtyři roky prakticky zavřen v domě a nekomunikuje ani s vlastní rodinou, je velice napínavý i dojemný. Ten přerod, úsilí, které musí vyvinout, aby se vrátil do normálního života, i příběh jeho minulosti, který pomaloučku vyplouvá na povrch, dodává knize zvláštní kouzlo. Tentokrát nejde o žádného zkušeného svůdce, co dobývá ženy během pár setkání. Vztah Roberta a Lucy se rodí pomalu, s něhou ale i s bolestí. A protože se události kolem začínají dramatizovat, nakonec si ti dva i rodina a přátelé dostávají do pořádného dobrodružství.

 Zdroj anotace a obrázku : Domino

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,72 (74 x)
Loading...
do rubriky: ENOCH Suzanne *Anglie někdy v 19. stol. /Štítky:
23. června 2013

LONDÝNSKÝ PROSTOPÁŠNÍK

2. část série Lekce lásky - S. Enoch

Suzanne ENOCH

V originále  LONDON’S PERFECT SCOUNDREL

 vydalo Domino 2010

 londynsky-prostopasnikAnglie  cca 1818

Anotace:

Londýnská smetánka mu přezdívá Svatoušek, ale tato přezdívka je více než zavádějící. Markýz St. Aubyn je totiž mistrem ve svádění i v milostném umění, což by ostatně mohla dosvědčit mnohá z urozených dam.

Půvabná Evelyna Ruddicková ví, že by se měla tomuto muži vyhýbat. Copak ale může, když je závislá na jeho dobré vůli? Ráda by pomohla dětem ze sirotčince, a ten příšerný St. Aubyn je jediný, kdo jí může v dané chvíli pomoci! Evelyna se rozhodne dosáhnout svého cíle za pomocí ženských zbraní: svede ho, a pak mu uštědří lekci. Sotva však mohla předpokládat, že jediný markýzův dotek v ní rozpoutá takovou touhu, že je pro ni nemožné odolat i jeho dalším vášnivým výzvám.

Čest proslulého londýnského prostopášníka St. Aubynovi velí tu dámu svést. Jaké je ovšem jeho překvapení, když zjistí, že tentokrát je všechno jiné: nechce z Evelyny učinit pouze další oběť svého svádění, ale především ji chce přesvědčit, že není takový mizera, za jakého ho má. Dobře totiž ví, že to je jediný způsob, jak by mohl získat její srdce, po kterém tolik touží…

Hodnocení :   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evelyna se ve svém současném životě cítí tak nějak neužitečná. Co se jí vrátil bratr z ciziny (mimochodem pěkný protiva), je nucena navštěvovat spoustu nudných společenských akcí, jen aby podpořila jeho politické ambice. Nápad pomáhat dětem v sirotčinci jí konečně vleje život do žil. Jenže narazí na nečekanou překážku – markýze St.Aubyna, který má se sirotčincem zcela jiné plány. A s Evelynou koneckonců taky. A to je tu ještě Evelynina rodina, které se její plány taky nelíbí.

I když jsou pokusy Evie pomáhat zpočátku poněkud naivní, její neústupná snaha by mohla přece jen přinést výsledky. Kdyby jí Svatoušek stále neházel klacky pod nohy. Anotace tentokrát není tak úplně přesná. Rozhodně se Evie nerozhodla St.Aubyna svést, naopak on se ji svést snaží naprosto bez skrupulí. Trošku mě to překvapilo, pokud si pamatuji, tihleti prostopášníci se obvykle v knihách urozeným pannám zdaleka vyhýbají.

Kdo bude mít nakonec úspěch, a jak to se sirotčincem dopadne, to už nebudu prozrazovat, ale jisté je, že Evelyna je ochotna se kvůli dětem uchýlit i ke zločinu. Třeba to pomůže toho bezcitného, hrubého a zhýralého markýze napravit…

Druhý díl série Lekce lásky není špatný, i když předchozí část se mi líbila o malinko víc. Musela jsem překousnout počáteční rozčilení z naivity hrdinky, která se v duchu neustále holedbá svou rozumností a zkušenostmi, a následně nechá St.Aubyna, i svého bratra, aby s ní tahali jak s loutkou na provázku. Příběhu však nechybí spád ani různá překvapení, a na své si přijdou i milovníci vášnivějších scének.

A koneckonců, trocha napětí, jak se Evie vykroutí z nechtěného domluveného sňatku, taky příběh okoření.

Zdroj anotace a obrázku : Domino

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,30 (23 x)
Loading...
8. března 2010

POKOŘENÝ SVŮDCE

1. část série Lekce lásky - S. Enoch

Suzanne ENOCH

v originále THE RAKE

vydalo Domino 2010

Enoch: Pokořený svůdceAnotace:

Nechvalně proslulý svůdce vikomt Tristan Carroway před šesti lety svedl půvabnou Georgianu Halleyovou. Což o to, v jeho loži se ocitla celá řada londýnských dam, ale nebohá Georgiana byla pro něj pouhým prostředkem, jak vyhrát sázku!
Ze zneuctěné dívky je však nyní sebevědomá mladá dáma, která je odhodlána udělat vše pro to, aby vikomt za svůj čin draze zaplatil. Rozhodne se využít všechny své ženské zbraně a získat Tristanovo srdce – a pak odejít. Jen ať si Tristan pozná, jaké to je, žít se zlomeným srdcem!
Georgianin plán bohužel brzy vezme za své, protože Tristanův pohled plný vášně v ní opět probudí touhu a ona i tentokrát podlehne jeho kouzlu. A když ji pak Tristan požádá o ruku, není si vůbec jistá, zda to není z jeho strany jenom další úklad. Anebo se jí skutečně podařilo to, co žádné jiné ženě – dobýt Tristanovo srdce?

 Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kousek

Ale jo, tohle bylo pěkné. Líbilo se mi to. Jen se nemohu zbavit dojmu, že tomu někde malý kousek chyběl. Za pět hvězd dát nemůžu.

O čem knížka je, to asi každý z anotace pochopí, takže rozvádět netřeba. Spíš mě mrzí, že anotace toho vykecala až moc. Hned první větu bych oželela a dočetla se to až v knížce, protože v na začátku příběhu vlastně nevíme, proč má Georgiana na Tristana takovou pifku. Ale jedno z tajemství je holt venku. Takže jen doplním, že mi tudíž v příběhu chyběl nějaký podrobnější popis toho, co se proboha před těmi šesti lety vlastně událo.

 Také citáty ze Shakespeara v úvodu každé kapitoly jsou jistě inspirativní, ale citovat „Šotek“ s plnou citací a ještě zdrojem českého překladu, to už na mě bylo trochu moc. Pan Shakespeare toto slovo jistě nevymyslel. A protože mě čeká sepsání diplomové práce, jímá mě hrůza, že budu muset snad uvádět citaci ke každému použitému slovu… Leda bych jako zdroj Boha, nebo alespoň některého z národních obroditelů, jenže kde seženu původní literaturu… … …

Navíc to, co se dělo za paravánem, a co následovalo, bych oželela, jenže autorkou knihy je S.E., a tak to holt bylo po jejím.

Na druhou stranu je to kniha zábavná a hrdinům držíte palečky až vám modrají. Lámou se tu srdce i vějíře… Pokořený svůdce je pilotní knihou nové trilogie Lekce v lásce, a moc se těším na pokračování. Moji zvědavost vzbudil markýz Westbrooke, ale nezdá se, že by si u S.E. vysloužil vlastní milostný příběh. Škoda…

(zdroj anotace a obrázku: Domino)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,47 (68 x)
Loading...

Koupit knihu