30. ledna 2016

ZVRATY OSUDU

Sabrina JEFFRIES

v originále IF THE VISCOUNT FALLS

vydal Baronet 2015

zvraty-osudukvěten 1829 Yorkshire, Anglie

Čtvrtá kniha série Vévodovi muži se zaměřuje na majitele detektivní kanceláře Dominicka Mantona. Druhorozený syn vikomta Rathmoora měl před sebou krásnou budoucnost vystudovaného právníka, který si měl brát svou velkou lásku Jane Vernonovou. Poté, co ho po smrti otce starší bratr George podle připraví o dědictví, stojí na světě bez haléře v kapse a nechce do své chudoby stáhnout i Jane. Aby se Jane nechala přesvědčit a zrušila jejich zasnoubení, je nucen před ní sehrát scénku o vlastní nevěře.

Po dvanácti letech bratr George umírá bezdětný a Dominickovi padá do klína titul lorda Rathmoora i celé panství, protože Georgeova žena Nancy – Janina sestřenice a důvěrná přítelkyně – nikdy neporodila dědice. Ovdovělá Nancy však najednou zmizí a Jane se v obavách obrací na Dominicka, aby se ji pokusil najít. Dominick na Jane nikdy nezapomněl a chce využít jejich setkání k obnovení známosti. Nepřichází však už pozdě, když Jane už je zasnoubená s jiným mužem a na Dominicka je stále ještě velice rozzlobená?

Hodnocení: skoro  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: 

Dominick si pomalu zvyká na svou novou roli vikomta Rathmoora, když do jeho života opět vstoupí Jane – jeho dávná láska, kterou před lety z obav, aby ji nestrhl s sebou do chudoby a nejistoty, radši opustil, resp. přiměl ji ho opustit z důvodu „nevěry“. Tehdy přesvědčil Nancy, aby to byla ona, kdo Dominickovi pomůže sehrát „milostné dostaveníčko“, při němž budou plánovaně přistiženi ze strany Jane, Nancyniny sestřenice. Jenže co čert nechtěl, svědkem Dominickovy „nevěry“ byl i George. A George si následně vzal za ženu právě Nancy…

Nyní po Georgeově smrti se Jane stará o ovdovělou Nancy a ta jednoho dne zmizí. Jane má podezření, co za jejím zmizením může být, ale i tak se obrátí s žádostí o pomoc na Dominicka. Celou pravdu mu však neřekne. Nancy by totiž mohla být těhotná, a pokud by porodila zdravého dědice, Dominick by opět o vše přišel…

Dominick se ale nedlouho na to sám toto zásadní tajemství dozvídá (nikoli od Jane) a jeho vztahu s Jane to opět nikterak nepřidá (ale jen na chvilku 🙂 ). Každopádně se rozjíždí pátrání, kam a s kým tak Nancy mohla zmizet.

Naštěstí však touha mezi Dominickem a Jane je i po letech velice silná a ač je Jane zasnoubená (z rozumu) s jiným, tak Dominickovi prostě nemůže odolat… 😉

V poslední knize série tu tak máme napětí, jednoho padoucha, který ucítí možnost dostat se k penězům, rizikové těhotenství, do toho opět Vévodovy muže po boku s neméně akční Jane. Knížka se četla docela příjemně, ale k úplné spokojenosti mi tam něco chybělo…

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
Loading...
24. ledna 2016

DÁVNÁ TAJEMSTVÍ

Sabrina JEFFRIES

v originále HOW THE SCOUNDREL SEDUCES

vydal Baronet 2015

davna-tajemstvi1829 Londýn, Anglie

Lady Zoe Keaneová se těší, že jednoho dne zdědí nejen titul hraběnky, ale také majetek, který k titulu patří, protože otec ji na tuto úlohu už od malička připravoval. O to větší je její šok, když se dozví, že její matkou je možná cikánská žena Drina, a pokud si v tom případě chce udržet titul i majetek, nemůže se vdát z lásky, jak si vždy přála, ale musí si vzít svého bratrance Jeremyho, který je dalším v pořadí čekatelů na titul, ale zároveň také slavným malířem žijícím v Americe.

Zoe se před jeho příjezdem do Anglie obrací v zoufalství na Mantonovu detektivní kancelář, tzv. Vévodovy muže, aby jí pomohli vypátrat tajemství jejího zrození. Případ se přes Zoin nesouhlas dostává do rukou sukničkáře Tristana Bonnauda. Tomu se toto pátrání hodí, protože při něm zároveň chce vystopovat svého kamaráda, který by mohl vědět něco kompromitujícího na jeho nevlastního bratra George.

K jeho údivu se oba případy vzájemně propojí. Ještě větší překvapení mu však přinese poznání, že přitažlivost, kterou cítí k lady Zoe, není pouhá touha po krásné ženě, ale skutečná láska …

Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Se Zoe jsme měli možnost se krátce setkat již v předchozí knize série Uloupená láska, kde Zoe zkřížila cestu Vévodovým mužům při pátrací akci po příbuzných Isy, a vymámila z nich slib, že až bude Zoe potřebovat, může se na Vévodovy muže obrátit…

Ten čas právě nastal. Zoe je jednou z nejžádanějších dědiček, ale teprve před nedávnem se dozvěděla, že možná její rodiče nejsou až tak úplně její. Informací má poskrovnu, ale Vévodovi muži zvládnou i téměř nemožné. 🙂 Takže se Zoe ocitá v jejich kanceláři a opět tváří v tvář Tristanovi…

Pátrání po ztracené biologické matce může začít, jenže to by nebyla Zoe, aby se nesnažila v pátrání asistovat, a tak s Tristanem tráví hodně času a přes počáteční nedůvěru či snad nesnášenlivost si ti dva k sobě cestu najdou.

A jak je naznačeno v anotaci, i Tristan pátráním sleduje vlastní cíle – najít Miloshe, svého cikánského kamaráda, kterému před lety, po smrti svého otce, prodal koně, z jehož krádeže ho následně nevlastní bratr George obvinil a kvůli čemu měl a má Tristan neustálé problémy. A aby to Zoe taky neměla úplně jednoduché, tak do Londýna přijíždí její bratranec Jeremy, ten, kterého by si měla vzít, aby nepřišla o rodinný majetek.

Vše se pěkně zamotá, promíchá, ale protentokrát mhouřím oči nad těmi všemi náhodami, jak se osudy Tristana, Zoe, Miloshe, ale i George a Driny protly. Prostě pohádka, v níž jsem tak nějak pro Tristana měla slabost. 🙂 Četlo se mi to hezky, snad bude i vám. 😉

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (1 x)
Loading...
17. ledna 2016

ULOUPENÁ LÁSKA

Sabrina JEFFRIES

v originále WHEN THE ROGUE RETURNS

vydal Baronet 2015

uloupena-laska1828, Edinburgh, Skotsko

Victor Cale, nedávno objevený dosud neznámý bratranec vévody z Lyonsu, chce pracovat pro Mantonovu detektivní kancelář, které se přezdívá Vévodovi muži. Kvůli prvnímu případu má odjet do skotského Edinburghu, kde má prověřit minulost mladé vdovy Sofie Frankeové, která se chce podle baronky Lochlawové zabezpečit sňatkem s jejím zamilovaným synem.

Victor v ní však poznává svou manželku Isu, která mu před deseti lety po týdnu manželství zmizela a spolu s ní a s její sestrou a švagrem zmizely i pravé královské klenoty, které ona chystala pro královskou nevěstu. Victor unikl jen náhodou obvinění a od té doby marně hledal svou plachou, nesmělou manželku, z níž se vyklubala vychytralá zlodějka.

Jaké je však jeho překvapení, když manželka obviní z krádeže klenotů jeho. Pomalu se společně propracovávají k poznání, co se doopravdy stalo. Bohužel však ani po letech nejsou mimo nebezpečí.

Je třeba, aby si oba vzpomněli na svou dávnou lásku a důvěřovali si, protože jedině tak si mohou vybudovat další společný život a zachránit svou dceru, o níž Victor až dosud nevěděl, že vůbec existuje.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen:

Druhý díl ze série Vévodovi muži a za sebe říkám, že pro mě docela zklamání. Samotný příběh, resp. námět a první půlka knihy se mi vcelku líbila, ale pak…

Anotace je výstižná, takže nad rámec lze dodat snad už jen to, že Victor i Isa se před lety stali obětí intrik Isiny sestry a jejího vychytralého manžela. Zatímco Victor byl podezřelý z krádeže královských klenotů a důkladně vyšetřován, Isa se sestrou a švagrem a s klenoty zmizeli.

Až nyní po letech se Victor, díky Vévodovým mužům, dostává na stopu své zmizelé manželky a v Edinburghu se s ní skutečně setkává. Isa se Victorovi zdá ještě hezčí než před lety a Victor Ise taky není nikterak lhostejný, zkrátka přitažlivost nemůžou mezi sebou popřít a ani se jí ubránit. Jen oba musí překonat nedůvěru mezi sebou a odhalit, co se skutečně stalo před 10 lety v Amsterdamu.

A aby neměli situaci až tak jednoduchou, zlotřilí příbuzní jsou Ise a Victorovi opět na stopě a pěkně zamíchají s jejich osudy, resp. se o to opět pokusí. Ještě že na pomoc přijedou Vévodovi muži.

No, jak jsem nastínila hned v úvodu, tentokrát mě kniha moc nenadchla, na počátek 19. století mi těch náhod, jak se dopátrat ztracené manželky, přišlo až moc. Deset let nic Victor o své ztracené manželce neví a pak najednou na základě jednoho dopisu chytne tucha, že ta podezřelá zlatokopka v Edinburghu by mohla být jeho ztracená manželka. Deset let Isu nemůžou najít ani její sestra a švagr a najednou, když ji najde Victor, tak do pár dnů přiklušou i oni. A pak ta ohromně „geniální“ a do detailu propracovaná léčka na zlotřilé příbuzné a ty dialogy k tomu, co a jak kdo musí udělat, říkat apod., prostě mi to přišlo překombinované a nereálné.

Bohužel ani opakované přečtení knihy mě tohoto pocitu nezbavilo. 🙁 Ale třeba budete jiného názoru. 😉

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (4 x)
Loading...
do rubriky: JEFFRIES Sabrina *Skotsko, Wales a Irsko /Štítky:
8. dubna 2015

PO ČEM TOUŽÍ VÉVODA

Sabrina JEFFRIES

v originále WHAT THE DUKE DESIRES

vydal Baronet 2015

po-cem-touzi-vevoda1828 Anglie a Francie

V první knize nové řady romantických příběhů z pera Sabriny Jeffries, vycházejících pod souhrnným názvem Vévodovi muži, se nám představuje Maxmilian Cale, vévoda z Lyonsu, který právě dostal tajemný vzkaz o tom, že by se mohl setkat se svým údajně mrtvým starším bratrem, jenž byl jako malý hoch unesen a jehož místo pobytu bylo vypátráno až po jeho tragické smrti v ohni.

Při pátrání po autorovi tohoto vzkazu Tristanu Bonnaudovi se vévoda dostane k jeho sestře Lisette, nemanželské dceři vikomta Rathmoora. Protože Tristan není k nalezení, vydávají se ho Maxmilian s Lisette v roli údajných manželů hledat do jeho bytu v Paříži, kde jim s dalším pátráním pomůže jeho bývalý nadřízený a zakladatel francouzské policie Vidocq.

Čím delší čas tráví vévoda s Lisette, tím víc je přitahován její krásou, chytrostí i otevřeností. Po překvapivém zjištění, kde se Tristan Bonnaud nachází a jak je to s jeho starším bratrem, si musí vybrat mezi láskou a svým pevným rozhodnutím, že se neožení kvůli údajné rodové chorobě…

Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ano, mám pro tuto autorku a její knihy slabost a ano, jsem nadšená, že Baronet se rozhodl vzít autorku pod svá vydavatelská křídla a potěšit nás dalšími romantickými příběhy. 🙂

Lisette se v jejích čtrnácti letech – po smrti jejího otce – ze dne na den obrátil život vzhůru nohama. Vikomt Rathmoore – Lisettin otec zplodil dva manželské syny – staršího George a mladšího Dominica. Ale taky měl mimomanželský poměr s francouzskou herečkou, které sice věčně sliboval, že si ji vezme, ale nějak vždy našel důvod, proč to musí zase odložit. A tak Lisette i její starší bratr Tristan vyrůstali jako nemanželští potomci. Ale po smrti vikomta se vše zamotá – George, který Lisette a Tristana a jejich matku ze srdce nenávidí, Bonnaudovi vyžene, obviní Tristana z krádeže koně a dokonce svého vlastního bratra Dominica zavrhne za to, že se postavil na stranu Bonnaudových…

Po letech strávených ve Francii se Lisette vrací do Anglie, začne pracovat pro Dominica, který pomalu rozjíždí Mantonovu pátrací agenturu, a touží stát se jednou z tajných agentek Domovy agentury. Jen pár hodin poté, co Dominic odjel na jednu ze svých cest, do jeho domu vtrhne rozlícený Maximilian Cale, vévoda z Lyonsu, a dožaduje se kontaktu na Tristana. Lisette se snaží bratra, kterému v Anglii hrozí kvůli křivému obvinění z krádeže koně oprátka, chránit a podaří se jí uzavřít s vévodou obchodní dohodu – když ji Max vezme na své pátrání s sebou, Lisette mu pomůže najít Tristana a dozvědět se, jak je to s jeho ztraceným bratrem.

Cesta do Francie nějaký čas trvá a Max a Lisette zjišťují, že je to k sobě přitahuje, Maxovi se líbí, že Lisette je jediná žena v jeho okolí, která si z jeho titulu nic nedělá a dokáže mu od plic říct, co si o něm myslí, no a Lisette objevuje, že pod tím vévodovým arogantním zevnějškem je ukrytý velice čestný a slušný člověk.

Jak se příběh dál rozvine, je už na vás, abyste si přečetli sami, ale o trochu té vášně, o několik nabídek k sňatku i jejich odmítnutí a o trochu toho napětí i odhalení starých rodinných tajemství ochuzeni nebudete. Mně se kniha moc líbila, byla to taková tradiční, pěkně napsaná romantika se vším všudy a už se těším na další příběhy o Victorovi (bratranci Maxe), Tristanovi a Dominicovi. 🙂

(zdroj anotace vč. obrázku www.baronet.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,20 (5 x)
Loading...