PODIVNÉ MANŽELSTVÍ

Johanna LINDSEYová

V originále WHEN LOVE AWAITS,

vydalo Ikar 1998.

Lindsey: Podivné manželství

Anotace (Ikar):

Anglie 1176.

Krásná lady Leonie se musí provdat za svého souseda, ačkoliv dobře ví, že Rolf d´Ambert je krutý a bezohledný ničema. Postupně však zjišťuje, že je to velice přitažlivý muž…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tuhle knížku jsem dlouho nemohla sehnat, takže jsem se na ni vrhla jako žížnící po studni. A… Líbila se mi, moc. Ani nevím proč, možná proto, že mi přijde ten příběh takový něžný.

No ale z anotace se toho moc nedozvíte. Takže: Leonie žije sama na svém věnném hradě, protože ji její otec po smrti její matky zapudil. Její macecha je zmije jedovatá, nový soused, lord z Kempstonu, vyhnal jejího přítele z vlastního hradu a ještě ji chce za ženu. Co si o sobě myslí? A navíc si na hradě pořád drží svoji milenku, prevít. No ale všechno není jak se zdá. A můžou za to dvě intrikářské ženské, jejichž zlo láska Leonie a Rolfa nakonec… si přečtěte.

Příběh se odehrává za krále Jindřicha a královny Eleonory, kteří se objevují třeba i v Tajemství sokolího hradu , ale to už je jiná autorka.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,15 (89 x)
Loading...

17 komentářů u „PODIVNÉ MANŽELSTVÍ

  1. Knížka se mi docela dobře četla, takže jí dávám čtyři hvězdičky…

  2. je pravda,že to až tak do detailu nemám naštudované,čítala som ako prvy román od tejto autorky,a ked ich začala vyrábat ako na bežiacom páse,tak sa mi zdalo,že tento román ako keby ani nenapísala ona.

  3. zuzana: Pokud jsi neporovnala fyzicky (textově) originální a překladovou verzi, tak je trošku brzy tvrdit, že došlo ke zkrácení. Česká verze má 213 stran (dle databáze knih). Našla jsem 4 anglické hardbacky a 3 paperbacky od roku 1986 do roku 2010. Počet stránek se pohybuje od 352 do 433. A váha od 180g do 679g. Francouzská verze má jen 255 stránek.

    Knihy se mohou lišit formátem, velikostí písma, velikostí mezer. A samozřejmě v jednom jazyku stačí jedno slovo, ale v dalších stejnou věc vyjádří více slovy.

    Jinak Něžná rebelka je v češtině o dvacet stránek delší než podivné manželství. Řekni, že mě miluješ je delší o devět. Takže bych neřekla, že J. L. píše delší romány. Spíš naopak.

  4. Tak táto kniha bola krásna ale príliš krátka,Johanna píše dlhšie romány,vedeli ste že bola skrátená??V originále ma 368 strán a v Slovenskej verzii-197 str,prišli sme asi o vela,nech mi niekto toto vysvetlí prečo to robia,,tato by si zaslužila repete ale bez skrátenia.Kolko mala strán v Ceskej verzii,hoci Ikar vydava v CZ aj SK.Tak tam velký rozdiel asi nebude.

  5. Prosím vás lidi, kde bych mohla sehnat tuhle knihu? Na netu, ani v knihkupectvích se neprodává…

  6. Další hezká kniha od Lindsey. Já dávám čtyři hvězdy, ten rychlý konec to trochu pokazil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..