DAR LÁSKY

Jude DEVERAUX, Judith O’BRIEN, Judith McNAUGHT,
Andrea KANE a Kimberly CATES

V originále A GIFT OF LOVE,

vydalo Domino 1998.

Deveraux a další: Dar láskyAnotace (Domino, trochu upravená):

Pět královen romantického žánru si stanovilo za cíl napsat sbírku povídek, které by rozehřály a pohladily srdce každé ženy. Společným tématem je samozřejmě láska.

Jude Deveraux píše o Karin, jejíž pohádkové manželství ukončila tragická nehoda. Objeví zdrcená žena ještě někdy zázrak lásky, když tomu sama nevěří? (Špetka zvědavosti – ONLY CURIOUS)

Judith O’Brien nás vybízí, abychom prožili neskutečný příběh spolu s osamělou učitelkou z New Yorku, která si navleče na prst starožitný prsten a přenese se v čase k muži, který zoufale potřebuje najít ženu, již by mohl milovat. (Pět zlatých prstenů – FIVE GOLDEN RINGS)

Judith McNaught nás prostřednictvím nevlastních sester zavádí do světa umělecké fotografie a bohatých lidí. Ctižádostivá hrdinka se vypraví na starobylé šlechtické sídlo, kde odhalí tajemství mužského srdce. (Dvojitá expozice – DOUBLE EXPOSURE)

Díky Andree Kane se ocitneme ve viktoriánské Anglii, kde samotářský hrabě hledá guvernantku pro svoji nezvladatelnou neteř. Podaří se zahořklému muži odhodit předsudky a najít cestu ke šťastné rodině? (Vánoční poklad – JULETIDE TREASURE)

A konečně Kimberley Cates napsala dojemná příběh o lásce na dálku, osamělosti, touze a dlouholetých přáních… (Gabrielův anděl – GABRIEL’S ANGEL)

V každé povídce najdete hluboký lidský příběh o odvěké touze všech žen po lásce a štěstí. Nechejte se přesvědčit, že navzdory všem trablům může mít dobrý konec i zdánlivě neřešitelná situace. Těchto pět příběhů vás naplní nadějí a jistě se k nim budete rádi vracet.

Hodnocení: celkově tak kolem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Další vánoční příběhy, i když hlavní roli hraje láska, vánoce jsou až pak.

Poslední odstavec anotace snad ani nečtěte, to jsou takové reklamní kecy. Ale celkově se mi knížka líbila víc než Síla lásky, a k jednomu příběhu se asi opravdu vracet budu. A teď popořadě:

Špetka zvědavosti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – je příběh ze „současnosti“ a vypráví o tom jak dalekosáhlé důsledky může mít slídění v šéfově kanceláři :-)), jak je pro playboye přitažlivá ta žena, která ho přehlíží jak krajinu a také o tom, že jednovaječná dvojčata si prostě musí vzít toho, kdo je od sebe rozezná, pokud mají být šťastná. J.D. myslím tenhle motiv už párkrát použila a mám pocit, že jsem na něj narazila i u Nory Roberts.

Pět zlatých prstenů :mrgreen: :mrgreen: – mě nijak zvlášť neoslovilo. Děj je ze současnosti a z Ameriky roku 1832. Hrdinka si musí navléknout kouzelný prsten, aby si „narazila“ chlapa a ještě k tomu v minulosti. Načež se vrátí zpět… a slečna Grahamová má přítele! Svou dokonalostí, chápavostí a andělskostí mi trochu lezla na nervy. Ale před vánoci by se to asi dalo snést.

Dvojitá expozice :mrgreen: :mrgreen: – je opět ze současnosti. BTW pro ty, co znají Whitney – zmiňované šlechtické sídlo původně patřilo vévodovi z Claymore nebo tak něco 🙂 Ale jinak takové zmatečné to bylo. Ona ho milovala jako puberťačka, ale zlomil jí srdéčko a už ho nechce ani vidět. Život je svede znovu dohromady, ona má dělat umělecké fotky na svatbě jeho neteře. Tam se pro změnu zamiluje on, ovšem ona se bojí o své srdce. A tak se s ní ožení, aniž dotyčná tuší, že se právě provdala… Od J.McN. jsem čekala víc. Ale moc se mi líbila závěrečná pointa!

Vánoční poklad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus – Anglie roku 1860. Tohle bylo celkem hezké. Sice je Brigita také příšerně andělská a sebeobětující, ale naštěstí se jí její záměr povede. Kdyby totiž selhala, zbyly by jí jen oči pro pláč, že? Z anotace víme, že hrabě hledá guvernantku, ale s milou Brigite se musí oženit, protože žádná slušná svobodná dívka by sama pod jeho střechou zůstávávat nemohla. No a díky promyšlenému plánu, laskavosti a přemoudřelému děcku se ze všech tří (vlastně čtyř, zapomněla jsem málem na Chlupáče!) stane rodinka, která se může dále rozrůstat…

Gabrilův anděl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – Anglie v předminulém století. Tohle mě dostalo, dojalo, rozbulelo a chytilo za srdíčko. Trošilinku to připomíná atmosféru z Andersenova Děvčátka se sirkami, ale nebojte, děvčátko neskončí v nebíčku. Vyroste z něj mladá žena, která se rozhodne své dětské lásce uspořádat vánoce za to, že k ní byl kdysi podobně laskavý. Víc pro Tristana, ani jeho syna udělat nemůže, protože on je šlechtic a ona děvče z ulice… Wow, tohle si ráda přečtu víckrát. A K. Cates doporučuji vaší ctěné pozornosti, protože i její knížky, které vyšly u Oldagu, jsem shledala zajímavými.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,27 (15 x)
Loading...

3 komentáře u „DAR LÁSKY

  1. Příběhy průměrné i když něco bylo milé, ale od J. Deveraux krásný moc se mi to líbilo.

  2. Tak s velkou námahou dočteno. Tuto knihu jsem četla už asi před 8 lety a vůbec jsem si jí nepamatovala, tak jsem si teď dala opáčko. A musím říct, že mě kniha moc neuchvátila. Nejvíc se mi asi líbil příběh od J. Deveraux i když je ze součastnosti, příběh má nápad a docela se rozvine i když jen na malém počtu stran. Pět zlatých prstenů mi příjde spíš jako parodie na romanci. Hlavní hrdinka se musí vrátit zpět v čase, aby si nabrnkla chlapa, jak ubohé. Dvojitá expozice je o tom, jak puberťačka ke štěstí přišla, to opravdu není můj šálek kávy. Vánoční poklad se docela dal, ale asi už jsem byla malinko znechucená, tak mi příběh přišel až moc sladký asi jako sud medu. Hlavní hrdinku vůbec nenapadlo, že by jí její záměr nemusel vyjít. A nakonec Gabrielův anděl. Krásné a dojemné, ale více by se mi líbilo, kdyby byl tento námět použit v samostatné knize. Autorka neměla šanci námět víc rozvinout a to je škoda. Takže díky Deveraux a Cates a z přihlédnutím k ostatním příběhům dávám s odřenýma ušima tři hvězdičky. Ale určitě si knihu přečtěte samy/i a udělejte si svůj názor. 🙂

  3. Zdravím. Tak se mi dostala do rukou i tato knížka. Špetku zvědavosti a Dvojitou expozici jsem spíš jenom přeběhla, příběhy z moderní doby mě nelákají. To se dá říct i o Pěti zlatých prstenech, kde to bylo napůl moderní, napůl staré, ale tento příběh mě moc neoslovil. Vánoční poklad bylo příjemné čtení, takové sladké, ale co v tak malém rozsahu stran má autorka dělat, že. Gabrielův anděl mi připadal až moc neskutečný na to, aby to mohlo v reálu jít. Prostě jsem tomu příběhu nevěřila. Ale jinak byl docela fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..